Dušan Neumann – Denně mám plný e-mail nabídek

Text: Luboš Hnát
Foto: Archiv Bounty Rock Café, Jindřich Oplt
Publikováno: 7. 3. 2023

Dušan Neumann za barem v Bounty Rock Café

Dušan Neumann za barem v Bounty Rock Café

Když jsem v lednu poprvé navštívil olomoucký klub Bounty Rock Café, okamžitě jsem si ho zamiloval pro jeho příjemné prostředí a specifickou atmosféru. Majitelem klubu je rockový nadšenec DUŠAN NEUMANN. V následujícím rozhovoru mi ho Dušan blíže představil.

Dušane, můžeš mi prosím poodhalit historii klubu?
Po dvanácti letech provozování čerpacích stanic jsem potřeboval změnu. Tak jsem přemýšlel co dál a řekl jsem si, že chci pokračovat v tom, co mě baví. A jelikož jsem chtěl vždy mít rockový klub, volba byla jasná. Začátky byly samozřejmě velmi obtížné, ale nakonec vše dobře dopadlo.

Vrtá mi hlavou, proč se klub jmenuje zrovna „Bounty Rock Café“?
Dlouhodobě se v Olomouci nabízel k pronájmu prostor, který byl ve stejné budově, kde moji kamarádi kdysi provozovali bar Bounty. A jelikož jsme k tomuto baru měli silné pouto, tak název jsem nostalgicky zachoval. V prostorách tehdejšího baru jsou dnes naše záchody.

Vstup do klubu Bounty Rock Café

Vstup do klubu Bounty Rock Café

Koncept klubu je tvůj projekt nebo na něm pracovalo více lidí? Kde jsi čerpal inspiraci?
Klub se postupně vyvíjel. Ze začátku jsme neměli ani pódium. První kapelou, která u nás hrála, byli olomoučtí Bluesberg. Inspiraci jsem čerpal při návštěvách zahraničních klubů.

Kolik měsíčně koncertů se u vás koná?
Pořádáme v průměru deset koncertů měsíčně. V létě je to samozřejmě méně.

Program klubu sestavuješ ty případně, kdo se podílí na jeho dramaturgii?
Dramaturgii klubu si dělám zásadně sám. Alespoň když se to návštěvnostně nepovede, tak jsem nasraný sám na sebe….

Kdo všechno už u vás vystoupil a který z koncertů byl podle tebe nejlepší?
Tak to by bylo hodně dlouhé, ale několik jmen zmíním: Aynsley Lister, Marcus Bonfanti, Laurence Jones, Will Wilde, Kyla Brox, Chantel McGregor, Paul Lamb. Koncertovala zde i taková jména jako zpěvák slavných Mr. Big Eric Martin, bubeník Deep Purple Ian Paice nebo kapela Franka Zappy The Grandmothers Of Invention. V loňském roce to byla fakt paráda: Michal Pavlíček & Trio, Rowan Robertson from Dio (USA), Holeček & Marcel Project, Edgar Blues Trio (ESP), Půlnoc, Tango, Jamiah Rogers Band (USA), Michal Prokop Trio, DeVicius (GER), Simeon Soul Charger (USA), Moaan Exis (FR), Adam Bomb (USA), Ian Paice (Deep Purple) feat Purpendicular (GB), Gerry Jablonski Band (GB), Mixed Up Everything (AUS), Alice Armstrong & Matthew Long (GB), The Steepwater Band (USA), Jiří Stivín & Blue Apple, Brighton Blues Cartel (GB), Hundred Seventy Split (GB) (Ten Years After), Steve Hackett (Genesis), Human Zoo (Ger), Flamengo Reunion Session, Jontavious Willis (USA), Martin Barre Band (GB) (Jethro Tull) a mnoho dalších.

Těch super koncertů bylo fakt hodně. Tak vyjmenuji alespoň tři. Steve Hackett & Djabe, Martin Barre Band a švédští Sienna Root.

Dušan Neumann

Dušan Neumann

Vím, že klub procházel častými úpravami. Je jeho nynější podoba definitivní, nebo ho čekají ještě nějaké změny?
Nynější podoba klubu je navržena teplickým designérem Danielem Casou a nechci už na ní nic měnit. Čeká mě ještě rekonstrukce starých záchodů a nějaké drobné úpravy.

Musíte aktivně sami oslovovat kapely, nebo se vám hlásí samy?
Denně mám plný e-mail nabídek. Ale většinu těch top interpretů dělám přes kamarády ze Slovenska, Polska a Německa.

Jak je to s návštěvností koncertů?
Mám pocit, že se to hodně zlepšilo. Dokonce začali chodit i na blues, což v minulosti bylo fakt jen pro pár fajnšmekrů. Třeba na koncert Willa Johnse přišlo v roce 2017 15 nadšenců a letos v lednu 120.

Jaké máte plány do budoucna, koho bys ještě chtěl do Olomouce pozvat
V letošním roce mám naplánováno spousty koncertů. Například Doogie White (GB), 55. let Progres 2, Layla Zoe (CAN), Michal Prokop & Framus Five, Demian Band (ARG), Chris Slade Timeline (GB) a hlavně Electric Guitarlands European Tour – Michael Angelo Batio, Gus G, Rowan Robertson, Andy Martongelli. Půjde o večer skvělé hudby se čtyřmi skvělými kytaristy světové rockové scény a více než dvě hodiny skvělé zábavy s line-upem plným klasik od legendárních kapel jako Van Halen, Pantera, Black Sabbath, Dio, Ozzy, Megadeth, navíc se skladbami ze sólových kariér těchto skvělých umělců. Chybět nebude legendární dvojkytarové sólo Batio.