Lubomír Hnát – biografie

Narodil jsem se roku 1973 v Chrudimi. Mým celoživotním koníčkem je rocková muzika, kterou jsem objevil někdy v 15 letech. Začínal jsem poslechem klasického Hard Rocku a Heavy Metalu. V průběhu let jsem se postupně dostával také k jiným stylům řadícím se do velké rockové rodiny. Jestliže poslouchám značné množství stylů tak o samotných kapelách raději ani nemluvím. Nicméně na čele mé soukromé hitparády už navždy zůstanou Australští velikáni AC/DC.

Od roku 1994 jsem navštívil nepřeberné množství větších či menších koncertů na kterých vystupovala celá řada hvězd, hvězdiček i hvězdné pěchoty. S přibývajícími koncerty jsem dostal chuť zkusit psát jakési soukromé reporty z těchto koncertů, bohužel od nápadu k realizaci uběhlo hodně času. Přesto v květnu 2012 vznikl Rockový Svět. Z původně nevýznamného webu, který jsem začal dělat zcela sám se nyní pozvolna stává vyhledávaný a citovaný portál s neustále zvyšující se návštěvností.

Od jara 2014 jsem začal spolupracovat s internetovým magazínem RockShock díky čemuž jsem mohl Rockový Svět rozšířit o rubriku Rozhovory. V neposlední řadě jsem se díky této spolupráci také seznámil se skvělou rockovou fotografkou Kačkou Smidovou jejíž fotografie doprovázejí některé z publikovaných reportů. Kvalitní fotografie dodali také Mirek Valenta, Eva Makovská a Honza Průša. S jazykovými korekturami ochotně pomáhá Tereza Kvášová. S grafickou podobou webu mi pomáhá kamarád Martin Tomášek. Textově přispívá na Rockový Svět zejména můj kamarád a rockový nadšenec Roman Zahrádka.

Všem lidem, kteří mi při tvorbě Rockového Světa patří můj velký dík!