Flamengo Reunion Session – Kuře v hodinkách 50

Text: Luboš Hnát
Foto: banner
Publikováno: 13. 4. 2023

Unikátní hudební dokument s názvem FLAMENGO REUNION SESSION – KUŘE V HODINKÁCH 50 vznikl v loňském roce v produkci České televize. Koproducentkou byla Petra Macháčková a režie se ujal Michal Rákosník, který má za sebou snímky Bluesman (2019) a Petar Introvič – Hanspaulské blues (2021).

Zúčastnil jsem se předpremiéry filmu a s klidným svědomím mohu říct, že se diváci mají na co těšit. Jak už jeho název napovídá, mapuje celou historii kapely, potažmo vznik jedné z nejzásadnějších desek československého rocku. Osou dokumentu filmu jsou rozhovory s pamětníky i současnými členy Flamenga Reunion Session. Vše vhodně doplňují archivní materiály. Je doslova nabitý mnohdy překvapivými informacemi.

Na své si přijdou jak milovníci historie skupiny, kterou mimo jiné osvětluje Karel Kahovec, tak zájemci o technické detaily nahrávání. Muzikanti jako Pavel Fořt, Vladimír „Guma“ Kulhánek a Vladimír Mišík vzpomínají zejména na hudební stránku alba. Zvukový Mistr Petr Kocfelda zase prozrazuje, jak se na začátku sedmdesátých let vyráběly nejrůznější efekty.

Ze záznamu si divák může připomenout, jak tehdejší události vnímali bubeník Jaroslav „Erno“ Šedivý, klávesák Ivan Khunt a Producent Hynek Žalčík. Prostor je dán i současným členům Honzovi Holečkovi, Vladimíru „Boryši“ Seckému a Jiřímu „Zelímu“ Zelenkovi: ti se nejen vyznávají ze svého vztahu ke Kuřeti v hodinkách, ale hovoří také o tom, jaké to je hrát náročné party po svých předchůdcích.

Kromě výše uvedeného obsahu je ve filmu zaznamenána také podstatná část koncertu, který kapela odehrála na loňském festivalu Jurkovič Open Air v Jílovém u Prahy.

Snímek Flamengo Reunion Session – Kuře v hodinkách 50 je mimořádně kvalitním dokumentem, který rozhodně stojí za pozornost. Vidět ho můžete 21. dubna ve 20:40 na programu ČT Art.