Sign Of 4 U Prince Miroslava s novým bubeníkem

10. 10. 2022 – U Prince Miroslava, Praha
Text: Luboš Hnát
Foto: Vladimír Buriánek
Publikováno: 17. 10. 2022

 

Sign Of 4: Zleva - Jan Holeček, Stanislav Hörner, Luboš Hnát a Miroslav Fišar

Sign Of 4: Zleva – Jan Holeček, Stanislav Hörner, Luboš Hnát a Miroslav Fišar

Po dvouleté odmlce vystoupila v restauraci U Prince Miroslava na pražském Smíchově skupina SIGN OF 4. Svým fanouškům se představila s novým bubeníkem a s několika novými písněmi, které se objeví na připravované desce. Přesné datum jejího vydání není ještě známo.

Sign Of 4 existují deset let, v současné sestavě jsou: Jan Holeček (zpěv, klávesy), Miroslav Fišar (kytara), Stanislav Hörner (baskytara) a Luboš Hnát (bicí). Krátce po osmé hodině se rozezněla I’ve Heard This Before následovaná rokenrolovou vypalovačkou Let’s Do Some Rock’n’Roll. V první polovině koncertu kapela přehrávala starší skladby, které vyšly v roce 2017 na eponymním albu. Mezi nimi nechyběla ani Standova Music Takes You Higher nebo psychedelické False Or True a It Seems To Be Right.

Bubeník Luboš Hnát dlouhá léta hrával s Introvičovými Bluesberry, obrovské zkušenosti také získal při svých četných angažmá na zaoceánských lodích. Byl jsem zvědav, jak do kapely zapadne. A mohu říct, že se to povedlo dokonale. Sign Of 4 byla vždycky skvělá parta a s Lubošem je ještě o něco lepší

Sign Of 4: Luboš Hnát

Sign Of 4: Luboš Hnát

Výborní jsou však všichni muzikanti. Honza Holeček je doma v blues rocku a jižanském rocku, ale v Sign Of 4 dokazuje, že mu nejsou cizí ani jiné styly. Standa Hörner je basák par excellence a kytarista Mirek Fišar zraje jako víno a je koncert od koncertu lepší.

Výborný výkon kapely podpořil také skvělý zvuk, který „měl na svědomí“ známý pražský muzikant a zvukař Jaroslav Horváth. Škoda, že publikum až na pár výjimek bylo pasivní a koncert sledovalo od stolů. Skupina by si určitě zasloužila vřelejší atmosféru. Před přestávkou ještě zazněla pomalá Emptiness, při které Honza zavzpomínal na svého letitého spoluhráče – před necelým rokem zesnulého Luboše Andršta.

Sign Of 4: Zleva - Jan Holeček, Stanislav Hörner

Sign Of 4: Zleva – Jan Holeček,  a Stanislav Hörner

Ve druhé polovině začali Sign Of 4 přehrávat slibované novinky, bylo jich šest. Většina z nich ještě nemá jména, proto je Honza uváděl pod pracovními názvy. Jedinou výjimkou potvrzující pravidlo byla Thank You Baby. Poslech novinek naznačuje, že příští deska Sign Of 4 bude velmi pestrá. Příznivci se můžou těšit na pořádný bigbít i Santanou ovlivněnou latinu.

Že se skupina nebojí ani zajímavých předělávek, kapela dokázala v letitém evergreenu If I Were A Carpenter, který napsal Tim Hardin. Tuhle pecku měl ve svém repertoáru kdekdo, Sign Of 4 si vybrali verzi od Boba Segera, která je na hony vzdálená cajdáku Kdybych já byl kovářem Petra Spáleného.

Večer se začínal chýlit ke svému konci. Skupina ještě sáhla po skladbě Cortez The Killer od Neila Younga, kterou kanadský hudebník nahrál v roce 1975 na desku Zuma. Poté se s nadšeně aplaudujícími fanoušky rozloučila.

Sign Of 4: Zleva - Luboš Hnát a Miroslav Fišar

Sign Of 4: Zleva – Luboš Hnát a Miroslav Fišar

Jenže bez přídavku by výborný koncert nebyl úplný. Sign Of 4 si pro něj připravili dva kousky. Klasiku od Steppenwolf Born To Be Wild snad ani není třeba představovat. Úplné finále obstarala Allmost Cut My Hair od slavné čtveřice Crosby, Stills, Nash and Young.

Celá fotogalerie: