Minirerport z pohodového večera na Střeleckém ostrově

7. 7. 2021 – Střelecký ostrov, Praha
Text: Luboš Hnát
Foto: Kateřina Smid
Publikováno: 14. 7. 2021

Pavel Marcel a Honza Holeček

Pavel Marcel a Honza Holeček

Ne nadarmo se říká, že muzika spojuje lidi. Přesvědčit jsme se o tom mohli počátkem července na pražském Střeleckém ostrově, který funguje coby letní scéna Malostranské besedy. Vystoupilo zde akustické duo HONZA HOLEČEK & PAVEL MARCEL, a krásné letní počasí přitáhlo poměrně hodně návštěvníků. Kromě toho tu byla početná skupina skalních fanoušků, z nichž se právě díky muzice stali velcí přátelé a jejich pouto je právě těmito koncerty utužováno. Ti přišli nejen na skvělou muziku, ale také aby se po delším čase společně viděli.

Na Střeleckém ostrově vládla pohoda

Na Střeleckém ostrově vládla pohoda

V době před covidem jsme si takováto setkání užívali v hojné míře a málokdo z nás si uvědomil, jak moc důležitá jsou. Dlouhá nucená pauza naše vnímání změnila. Kdekdo znenadání zůstal odtržen od možnosti kontaktu se svými přáteli, to spolu s absencí muziky se nevyhnutelně promítalo do psychiky každého z nás. Proto všichni lačnili po obnovení společenského a kulturního života.

Honza Holeček muziku velmi prožívá

Honza Holeček muziku velmi prožívá

Není tedy divu, že poté co se mohlo opět začít hrát a zpívat, chytil každý příležitost za pačesy a vyrazil za svými oblíbenci, ať už jsou na pódiu či mimo něj. Nezastírám, že mým dlouholetým a doživotním oblíbencem je právě Honza Holeček, kterého jsem viděl už s mnoha uskupeními. Aktuálně ho nejčastěji vídám akusticky s Pavlem Marcelem. Oba si sedli jak po muzikantské, tak po lidské stránce a z jejich vystoupení je to znát.

Pavel Marcel se soustředí na každý tón

Pavel Marcel se soustředí na každý tón

Může se zdát, že repertoár, který Honza s Pavlem hrají, se brzy oposlouchá, ale tak tomu není. Zaprvé pecky jako Old Man, Heart Of Gold, Say Ain’t So Joe a mnohé další jsou samy o sobě velmi silné a zadruhé Holečkovým charismatickým podáním získávají na jedinečnosti.

Publikum poslouchalo...

Publikum poslouchalo…

Na závěr tedy nezbývá než Honzovi a Pavlovi poděkovat za to, jakou skvělou muziku, kterou rozdávají radost a pohodu, dělají. Všichni se už teď těšíme na jejich další koncert.

...diskutovalo...

…diskutovalo…

...tleskalo...

…tleskalo…

...konzumovalo...

…konzumovalo…

... i natáčelo...

… i natáčelo…

Celá fotogalerie: