Suzi Quatro

25. 2. 2020 – Lucerna –  velký sál, Praha
Text: Luboš Hnát
Foto: Dominik Effenberg – www.dominikeffenberg.com/
Publikováno: 5. 3. 2020

Suzi Quatro

Suzi Quatro

Do pražské Lucerny se po pěti letech vrátila SUZI QUATRO, aby zde propagovala své aktuální CD, které se jmenuje No Control (2019) a podle kterého je nazvané celé turné.

Oproti minulému koncertu (přečíst si o něm můžete zde) vystoupila tentokrát slavná baskytaristka před téměř vyprodaným velkým sálem Lucerny bez předkapely. Na pódiu se Suzi s doprovodnou kapelou za zády objevila krátce po dvacáté hodině.

Suzi Quatro

Suzi Quatro

Otvírákem se stala hitovka The Wild One z alba Quatro (1974). Bohužel trpěla špatným zvukem, který byl jednak zahuhlaný, což se zlepšilo od třetí písně Daytona Demon, a také mu chyběla hlasitost. Tento nedostatek vydržel po celý koncert.

Publikum o sobě poprvé dalo vědět, když se rozezněly první tóny duetu Stumblinʼ In, který svého času roztančil nejednu diskotéku. Chrise Normana, který nazpíval originální verzi, nahradil kytarista Len Tuckey.

Len Tuckey

Len Tuckey

Velkého ohlasu se dočkala také 48 Crash. Z novinky baskytaristka vybrala No Soul / No Control a Heavy Duty. Při vší úctě, ani jedna z nich nemá takovou sílu jako osvědčené pecky ze sedmdesátých let. Vystoupení opět oživil evergreen Rockinʼ In The Freeworld, původně od Neila Younga. Bezmála hodinovou první polovinu zakončil cajdák Can I Be Your Girl?, který bez doprovodu kapely odehrála na piano sama Suzi.

Asi po dvaceti minutách se kapela v čele s hlavní hvězdou vrátila na pódium a ze svého aktuálního počinu zahrála píseň Macho Man. Avšak ani ta se výraznější odezvy nedočkala. Úplně opačná situace nastala u letitého fláku Larryho Williamse Slow Down. Při něm frontmanka vyzvala lidi, aby opustili sedačky, a ti ochotně poslechli. Od té doby se atmosféra výrazně zlepšila. Svého vrcholu dosáhla, když zazněla vypalovačka Can The Can.

Suzi Quatro

Suzi Quatro

Během představování kapely dostal každý člen prostor na kratičké sólo, přičemž nejvíc času si pro sebe pochopitelně rezervovala sama Suzi Quatro, která všem přítomným nezapomněla oznámit, že letos oslaví sedmdesáté narozeniny. A navíc přidala informaci, že je držitelkou doktorátu z hudebních věd z oxfordské univerzity. No, nevím jak na koho, ale na mě její prohlášení působilo spíš trapně než sympaticky.

Ještě než kapela poprvé opustila pódium, zahrála velké hity Keep A Knockin‘ a If You Can’t Give Me Love. Koncert zakončila přídavková balada Heart On The Line. Myslím, že na závěr by bylo daleko vhodnější zvolit rychlejší písničku.

Suzi Quatro - doprovodný band

Suzi Quatro – doprovodný band

Letošní vystoupení Suzi Quatro bylo z mého pohledu hodně rozpačité. Kdybych ho měl ohodnotit procenty, dal bych se zavřenýma očima 40 %.