Sign Of 4

24. 2. 2020 – U Prince Miroslava, Praha
Text: Luboš Hnát
Foto: Jiří Kaprálek
Publikováno: 3. 3. 2020

Sign Of 4 - Jan Holeček a Stanislav Hörner

Sign Of 4 – Jan Holeček a Stanislav Hörner

V restauraci U Prince Miroslava na pražském Smíchově proběhlo vystoupení skupiny SIGN OF 4, která je jednou z několika formací, v níž působí zpěvák a klávesák Jan Holeček. Tahle kapela sice není fanouškům tolik na očích jako třeba Energit nebo Livin Free, to však v žádném případě neznamená, že je horší.

Vedle Honzy Holečka Sign Of 4 tvoří: Miroslav Fišar (kytara), Stanislav Hörner (basová kytara) a Dan Hubáček (bicí). V roce 2017 jim vyšlo eponymní CD, aktuálně pracují na jeho nástupci. Tomu je přizpůsoben i jejich setlist, na kterém je vedle starších věcí i několik novinek.

Sign Of 4 - Dan Hubáček a Stanislav Hörner

Sign Of 4 – Dan Hubáček a Stanislav Hörner

Koncert však otevřela pecka I’ve Heard This Before, kterou měla na svém repertoáru i další Holečkova parta Afterglow. Potom už přišla na řadu dvojice písní Your Soul Can’t Be Lost a Into The Black, které se nejspíš objeví na připravovaném albu.

Publikum na všechny skladby začalo okamžitě reagovat, a když se rozezněla vypalovačka Let’s Do Some Rock’n’Roll, neznalo nadšení fanoušků mezí. Kdo Sign Of 4 nějakou dobu sleduje, nemohl si nevšimnout, jak velký posun skupina udělala. Spolehlivá rytmika ve složení Hörner/Hubáček šlape jako dobře namazaný stroj, výborně zněla i Fišarova kytara. Změnil se také Holečkův zpěv, který nebyl posazen tak vysoko jako jindy, což prospělo celkovému výrazu kapely.

Sign Of 4 - zleva: Jan Holeček, Stanislav Hörner a Miroslav Fišar

Sign Of 4 – zleva: Jan Holeček, Stanislav Hörner a Miroslav Fišar

Mezi skladbami nechyběla ani pomalá Emptiness, kterou vloni nahráli Livin Free na desku Voices From Beyond. První polovinu vystoupení zakončila Music Takes You Higher.

Po krátké pauze přišel čas opět na prvotřídní bigbít. Jako první zazněla Try To Love Me Again, do níž vložil své sólo Dan Hubáček. Následující It’s Time To Realize byla zřetelně ovlivněná Santanou, takže si všichni mohli do sytosti užít latinskoamerické rytmy.

Parádní výkon kapely byl podpořen zvukem, což je vždy základem ke spokojenosti fanoušků a ta je zase předpokladem ke skvělé atmosféře, která U Prince Miroslava opravdu byla. S blížícím se závěrem Sign Of 4 zalovili v repertoáru svých oblíbenců The Allman Brothers Band, aby zahráli krásnou věc End Of The Line, která večer zakončila.

Sign Of 4 - zleva: Jan Holeček, Stanislav Hörner, Miroslav Fišar a Dan Hubáček

Sign Of 4 – zleva: Jan Holeček, Stanislav Hörner, Miroslav Fišar a Dan Hubáček

Bylo jasné, že bez přídavku se koncert neobejde, a tak kapela publiku naservírovala Sympathy For The Devil od The Rolling Stones, fanoušci si však vynutili ještě jednu pecku – Jumpin‘ Jack Flash.