Honza Holeček a Pavel Marcel

12. 6. 2020 – Kaple Husova sboru Církve československé husitské, Chyňava
Text: Luboš Hnát
Foto: Mia Feres, https://www.mia-feres.com/
Publikováno: 19. 6. 2020

Honza Holeček a Pavel Marcel

Zleva: Pavel Marcel a Honza Holeček

První koncert akustického dua HONZA HOLEČEK A PAVEL MARCEL proběhl v Chyňavě na Berounsku. Byl však poněkud netypický, protože se uskutečnil v rámci každoroční Noci kostelů v místní kapli Husova sboru Církve československé husitské.

Před několika dny mohli někteří z návštěvníků vidět akustické vystoupení samotného Honzy Holečka v pražské restauraci U Prince Miroslava. Tehdy ale šlo o krátký recitál, navíc bez druhé kytary Pavla Marcela. Přesto si ti, kdož byli přítomni, mohli udělat představu, jak budou koncerty dua Holeček/Marcel vypadat.

Krátce po sedmé hodině se příjemně zaplněnou kaplí rozeznala písnička Seagull z desky Bad Co. (1974) britských Bad Company. Hned v úvodu se ukázalo, že jak je to u podobných staveb obvyklé, má i chyňavská kaple výbornou akustiku, což se příznivě projevilo na zvuku.

Honza Holeček a Pavel Marcel

Honza Holeček a Pavel Marcel

Honza s Pavlem mají nejen podobný hudební vkus, ale dobře si rozumí i lidsky, takže z nich doslova sálala pohoda a pozitivní energie, která se nutně musela přenést také na všechny přítomné. V jejich podání si fanoušci mohli poslechnout takové hity jako Heart Of Gold či Old Man od Neila Younga. V té druhé si Holeček vedle kytary zahrál také na foukací harmoniku.

Nechyběli ani Melissa a Midnight Rider od The Allman Brothers Band. A došlo i na méně známé Father And Son od polozapomenutého písničkáře Cata Stevense a Say Ain’t So, Joe, kterou původně zpívá Murray Head.

Pozorný posluchač si mohl všimnout, že začátek „allmanovského“ Mighnight Ridera se neobešel úplně bez chyb. Ale protože oba muzikanti jsou velcí profesionálové, dokázali se brzy sehrát a zbytek skladby už byl perfektní.

Ačkoliv část publika netvořili pravověrní rockeři, bylo znát, že se vystoupení líbí úplně všem. Po každé písničce rozburácel velký potlesk, který obzvláště po poslední klasice Simple Man od Lynyrd Skynyrd nebral konce.

O obrovské překvapení se Honza s Pavlem postarali v přídavku, když zahráli nádhernou Scarborough Fair od dvojice Simon & Garfunkel.

Zleva: Pavel Marcel a Honza Holeček

Zleva: Pavel Marcel a Honza Holeček