Nasty Ratz, Mike Tramp

2. 6. 2019 – Klub Vagon, Praha
Text: Luboš Hnát
Foto: David Webr, www.worldstars.eu
Publikováno: 7. 6. 2019

Mike Tramp

Mike Tramp

Dánský zpěvák, skladatel a kytarista MIKE TRAMP vydal letos desku s názvem Stay From The Flock a vyrazil na akustické turné. V České republice si udělal hned čtyři zastávky. Ta pražská ho zavedla do známého klubu Vagon. V roli hosta se představila domácí formace NASTY RATZ.

Pražští rockeři se na scéně objevili ještě před oficiálním startem koncertu, který byl naplánován na jedenadvacátou hodinu. Díky tomu mohlo několik fanoušků přijít o část jejich vystoupení. Nasty Ratz, stejně jako hlavní hvězda, pojali svůj set akusticky, ačkoliv na rozdíl od Trampa, který byl na pódiu osamocen, oni se předvedli v plné sestavě. Tu vedle zpěváka Jakea Widowa tvoří ještě Jordy Riot (kytara), Xriss String (basa) a Randy Dee (cajón). Kapela hrála převážně písně ze své první desky First Bite (2017). Došlo však i na ochutnávku skladeb z připravovaného alba, které by se mělo začít nahrávat v prosinci. V několika případech byly písničky dokonce prezentovány pod pracovními názvy jako horká novinka Pop Shit. Nasty Ratz se prezentovali melodickým glam metalem, který asi nejvíce připomíná Mötley Crüe. Zhruba hodina, kterou měla tahle parta pro své vystoupení vyhrazenu, publikum příjemně naladila na Trampův koncert.

Nasty Ratz

Nasty Ratz

České turné Mike Trampa bylo pojato spíše jako průřez jeho největšími hity, z novinky zazněly Homesick a Dead End Ride. Z pět let starého alba Museum byla na setlist zařazena například Trust In Yourself. Zpěvák nezapomněl ani na asi nejslavnější kapelu, ve které působil – White Lion. Od ní se fanoušci dočkali třeba Lady Of The Valley, Tell Me či Hungry. Všechny tři skladby pocházejí z úspěšné desky Pride (1987). Sám Tramp k jejich zařazení říká: „Je jasné, že interpretacím písní z doby White Lion se nevyhnu. Nicméně fanoušci, kteří znají mou tvorbu, postřehli, že tempo ‚unplugged‘ verzí je pomalejší a samozřejmě, kytarová sóla nejsou tak filigránská. Protože sázím spíše na rytmickou stopu doprovodné kytary a nepouštím se na tenký led vybroušených kytarových partů.“

Mike Tramp

Mike Tramp

Na pódiu byl Mike sice sám, nicméně z reproduktorů se čas od času ozývala i nasamplovaná rytmika. Ačkoliv jeho jméno není tolik komerčně známé, bylo docela překvapivé, že si do Vagonu našlo cestu relativně dost lidí, kteří zaplnili prostor pod pódiem. S Mikem si zpívali části písniček, takže se v klubu vytvořila solidní atmosféra, kterou si zpěvák viditelně užíval.

Pražský koncert už trval téměř dvě hodiny, a když dozněla pecka Radar Love, publikum se začalo hlasitě dožadovat přídavku. Poslední se tedy stala smutná Die With A Smile On Your Face, ve které se zpěvák vyrovnává se ztrátami otce a bratra.