Luboš Andršt Blues Band

8. 2. 2019 – Music Bar Kamina, Praha
Text: Luboš Hnát
Foto: Vladimír Buriánek
Publikováno 16. 2. 2019

Luboš Andršt Blues Band: zleva - Luboš Andršt, Pavel Razím, Pavel Novák, Honza Holeček

Luboš Andršt Blues Band: zleva – Luboš Andršt, Pavel Razím, Pavel Novák, Honza Holeček

To, že je LUBOŠ ANDRŠT famózní kytarista, píšu na Rockovém světě dost často. A že rád chodím na jeho koncerty, není také žádným tajemstvím. Proto asi nikoho nepřekvapí, že když se rozkřiklo, že bude se svým Blues Bandem hrát v music baru, který nedávno coby součást interiéru lodi Kamina „zakotvil“ na pražské smíchovské náplavce, moc jsem neváhal a na koncert si s chutí zašel.

Velkým lákadlem byla už byla už samotná sestava Blues Bandu, ve které se kromě samotného kytaristy představili ještě Honza Holeček (zpěv, klávesy), Pavel Razím (bicí) a Pavel Novák (basa). Tedy sestava, v níž skupina ještě před několika lety pravidelně vystupovala.

Luboš Andršt Blues Band - Pavel Razím

Luboš Andršt Blues Band – Pavel Razím

Na setlistu únorového večera bylo hodně bluesových standardů. Některé, třeba I Don’t Need No Doctor či Soulshine (ta ovšem zazněla až ve druhé polovině vystoupení) hraje i jiná Andrštova kapela – Energit. Jiné je možné slyšet pouze v podání Blues Bandu, například Cold Swept od Jamese Browna.

Jak už jsem se zmínil, klub na lodi Kamina zatím funguje pouze pár měsíců. Dosud jsem neměl příležitost si tam na nějaký koncert zajít, byl jsem tedy dost zvědav, jak bude lodní prostředí bluesové muzice svědčit. Nebudu chodit kolem horké kaše a rovnou napíšu, že jsem byl mile překvapen nejen já, ale i samotný Luboš Andršt, který si chválil výborný zvuk. Ten panoval nejen na pódiu, ale i na celé lodi.

Luboš Andršt Blues Band: zleva - Luboš Andršt, Pavel Novák

Luboš Andršt Blues Band: zleva – Luboš Andršt, Pavel Novák

Mezi coververze, které zazněly ve druhé části koncertu, se dostala i autorská You’ve Hurt Me, která svou náladou do bluesového večera skvěle zapadla. Tentokrát nehrál zpívající klávesák Honza Holeček na svoje oblíbené hammondky, ale „pouze“ na nástroj značky Nord. Přesto z něj dokázal vykouzlit zvuk, který byl slavným varhanám neuvěřitelně podobný. Se svým hlasem ovšem Honza žádné čáry provádět nepotřeboval: ten má od pánaboha a udivuje jím publikum na každém koncertě. Ani na Kamině to nebylo jiné. I když klub nebyl zdaleka vyprodán, bouřlivá odezva fanoušků muzikanty jistě potěšila.

Konec výborného večera se kvapem přiblížil, a tak zbývalo zahrát už jen dvě pecky, Byly to Crossroads a Johnny B. Goode, při nich si fanoušci mohli naposledy užít mistrný výkon v podání Luboš Andršt Blues Bandu.

Luboš Andršt Blues Band - Honza Holeček

Luboš Andršt Blues Band – Honza Holeček