Krausberry

3. 12. 2019 – Malostranská beseda, Praha
Text: Luboš Hnát
Foto: Kateřina Smid
Publikováno: 9. 12. 2019

Krausberry - Martin Kraus

Krausberry – Martin Kraus

Bluesrocková parta KRAUSBERRY odehrála před vyprodanou Malostranskou besedou další ze svých skvělých koncertů, kterým potěšila nejen své skalní příznivce.

Letos na jaře došlo v kapele ke střídání na postu jednoho z kytaristů. Michala „Růženu“ Chroňáka nahradil Štěpán Albrecht. Jinak je sestava už pár let neměnná. Dalšími členy Krausberry jsou: Mário Císař a Vítek Havlíček (kytary), Jiří „Ježek“ Kredba (basa), Štěpán Smetáček (bicí) a samozřejmě frontman Martin Kraus (zpěv).

Stálý je také setlist, jsou na něm takové písně jako Na větvi, Horoskop nebo Párek v těstíčku, které znějí v první části koncertu, a jinak tomu nebylo ani nyní. Že je zpěvák velký showman, se potvrzuje při každém vystoupení skupiny. V Besedě hýřil vtipem a mezi písničkami čile komunikoval s publikem.

Krausberry - Zleva: Mário Císař, Vítek Havlíček a Martin Kraus

Krausberry – Zleva: Mário Císař, Vítek Havlíček a Martin Kraus

V několika písních hraje Kraus na akustickou kytaru. Protože tentokrát měl zraněný prst, musely se hitovky Za starejch časů, Táhne mi na čtyřicet a Nálada obejít bez jeho instrumentálního příspěvku. S humorem sobě vlastním prezentoval tuhle skutečnost když prohlásil, že jde vlastně o jeho vánoční dárek pro kapelu, neboť ostatní muzikanty nezastíní svou geniální hrou. Nadšení fanoušci každou z nich odměňovali bouřlivým aplausem.

Posluchači u pódia mohli zaznamenat velkou hlasitost kytarových komb, která rušila příjemný poslech. To byla jediná drobná chybička na dosavadním průběhu koncertu. Je však docela dobře možné, že v zadních řadách si nikdo tohoto problému vůbec nevšiml.

Na začátku druhé poloviny čekalo na zpěváka malé překvapení: fotokniha coby vánoční dárek. Potom už energické vystoupení pokračovalo. Kapela v ní zahrála nestárnoucí fláky, kterými jsou například Kořenová zelenina, Emil nebo Ten náš kluk. Chybět nemohl ani legendární Slunečný hrob, jehož refrén zpíval celý sál.

Krausberry - Štěpán Smetáček

Krausberry – Štěpán Smetáček

V této části malinko ubylo komunikace Krause s publikem, zato se z pódia valila jedna pecka za druhou. Člověk se ani nenadál, a kapela spustila hit Do nebe, což bylo neklamné znamení, že se blíží konec výborného večírku. Koncert uzavřela výborná Šiksza a Gadžo.

Nadšené obecenstvo se začalo okamžitě dožadovat přídavků. Skupina ho nenechala dlouho čekat a spustila osvědčené Můstek a Vlakem na Kolín. Na úplný závěr si všichni mohli užít báječnou Na hrad!

Celá fotogalerie: