Gaia Mesiah

19. 2. 2019 – Lucerna Music Bar, Praha
Text: Luboš Hnát
Foto: Kateřina Smid
Publikováno: 27. 2. 2019

Gaia Mesiah - Marka Rybin

Gaia Mesiah – Marka Rybin

Neuvěřitelně energickou show předvedla v pražském Lucerna Music Baru kapela GAIA MESIAH. Zastavila se tam v rámci turné, na němž propaguje zbrusu nové, doslova před několika dny vydané album  Excellent Mistake. To navíc vyšlo po dlouhých dvanácti letech od předchozího počinu Alpha Female.

Koncert, tak jako i novou desku zahájila In The Streets. Hned od prvních chvil začala neposedná zpěvačka Marka Rybin běhat a skákat po celém pódiu. Ze stejného alba pocházela i následující After Rainbows. Starší tvorbu připomněla až třetí Maňana z debutu Ocean (2005). Podle slov samotné zpěvačky byly starší písně upraveny, tak aby lépe odpovídaly současnému stylu kapely. Nejsem velký znalec skupiny, abych dokázal zodpovědně prohlásit, jak výrazný zásah to byl, ale energie z ní šla ohromná. Vyprodáno sice nebylo, ale návštěva byla velmi solidní. Fanoušci, kteří si do Lucerna Music Baru našli cestu, mohli obdivovat skvělou hru kytaristky Katky Pelíškové. Že se jí přezdívá Santa Morella, ví snad každý příznivec téhle party, název jedné ze skladeb Morellas Bag byl proto vtipnou hříčkou.

Gaia Mesiah: Zleva - Santa Morella, Marka Rybin

Gaia Mesiah: Zleva – Santa Morella, Marka Rybin

Ve skupině v minulosti nepanovaly právě nejlepší vztahy, zdá se však, že vše je zapomenuto a nově nalezená chemie se odráží nejen v již vzpomínané energii, ale i v hráčských výkonech. O kytaristce Katce Pelíškové již byla řeč. Zpěvačka Marka Rybin udivovala nejen svými akrobatickými kousky, ale zejména obdivuhodným hlasem, v němž se střídal čistý vokál s hrdelním řevem. Kapelu jako dobře seřízený motor poháněla dopředu rytmická dvojice baskytarista Josh Stewart a bubenice Míša M. (dříve hrála pod jménem Misha Cortéz).

Během koncertu proběhl křest aktuálního CD. Mohlo by se zdát, že po něm kapela ve svém nasazení poleví, ale to se naštěstí nestalo, a do publika se dál hrnula jedna pecka za druhou. Ať už to byly starší Ocean či Tasty, nebo novinka Wind Blowing Down a zejména jasná hitovka Království. Ve všech byla neuvěřitelná síla.

Gaia Mesiah - Josh Stewart

Gaia Mesiah – Josh Stewart

Řečeno sportovní terminologií: Poslední skladbou základní hrací doby se stala More Warriors z desky Alpha Female (2007), po které se Gaia Mesiah na malou chvíli odebrala do zákulisí.

Hned tři kousky ze starších alb kapely byly nachystány do přídavku. San Pedro pochází Z prvotiny Ocean stejně tak jako Journey To Ixtlan a titulní Alpha Female reprezentovala stejnojmennou nahrávku. Skupina se po ní sice odebrala z pódia, ale publikum se s koncem stále nechtělo smířit a vynutilo si ještě závěrečnou I’m The Boss Of Me.

Celá fotogalerie:

;