Blues Amplified

22. 3. 2019 – Loď Kamina, Praha
Text: Luboš Hnát
Foto: Vladimír Buriánek
Publikováno: 28. 3. 2019

Blues Amplifed - zleva: Jindra Musil, Pepa Havlíček, Honza Holeček

Blues Amplifed – zleva: Jindra Musil, Pepa Havlíček, Honza Holeček

O výtečném bluesrockovém triu BLUES AMPLIFIED (BA) nebylo nějakou dobu moc slyšet. Proto když se objevila informace, že tahle parta vystoupí v hudebním baru na lodi Kamina, moc jsem se nerozmýšlel a šel si ji stejně jako mnoho jejích příznivců poslechnout.

Blues Amplified založil zpěvák a multiinstrumentalista Honza Holeček, který zde kromě zpěvu skvěle hraje na baskytaru.  Zasloužené ovace sklízí i kytarista Jindřich Musil a za bicími sedí Pepa Havlíček, který v minulosti působil například v Blue Effectu nebo v doprovodné skupině Jiřího Schellingera. Kapela v loňském roce vydala debutové album Space Shuffle, na kterém se kromě autorské tvorby nachází několik coververzí.

Podobně je tomu i na koncertech, vlastní písně jako jsou All Night Long, Chance či So Much střídají předělávky. Skvěle zahraná byla například Going Down, kterou zkraje 70. let proslavil Freddie King; to samé lze říct i o Walk In My Shadow od legendárních Free.

Prostor na lodi je sice nevelký, ale na druhou stranu se tím vytváří větší kotel pod pódiem a bouřlivější atmosféra, a právě to se na Kamině stalo. Publikum tančilo, tleskalo a radovalo se, že po delší odmlce vidí a slyší svou oblíbenou kapelu. Mezi spokojenými fanoušky si nešlo nevšimnout Viktora Dyka – i on chválil bezchybný výkon kapely. Možná by nebylo od věci, kdyby Blues Amplified s Viktorem zahráli nějakou pecku, leč nestalo se tak. Nevadí, třeba příště.

Ten večer byl výjimečný ještě z jednoho důvodu. Narozeniny by totiž slavila fotografka Ája Dvořáčková, která před několika měsíci bohužel zemřela a stále chybí nejen svým přátelům, ale i kapelám, které fotila. Blues Amplified jsou jednou z nich. Není proto divu, že koncert byl věnován právě Áje. To ostatně zpěvák Honza Holeček při představování kapely neváhal připomenout.

Blues Amplifed - zleva: Jindra Musil, Pepa Havlíček, Honza Holeček

Blues Amplifed – zleva: Jindra Musil, Pepa Havlíček, Honza Holeček

Akustika na Kamině je sama o sobě na výborné úrovni a Jarda Horváth za mixážním pultem toho dokázal patřičně využít. Zvuku tedy nešlo nic vytknout, byl čistý a vyvážený, zkrátka lahůdka pro fanoušky i samotné muzikanty – radost poslouchat.

Koncert byl jako mnoho jiných předělen krátkou přestávkou, která lidem poskytla možnost chvilku si odpočinout. Jak se záhy ukázalo, druhá polovina byla ještě živelnější nežli ta první. Došlo v ní například na pecku Chicago Woman od hardrockové kapely Freeway Jam. Stranou nezůstala ani kapela Afterglow, v níž se stejně jako ve Freeeway Jam sešli Honza Holeček a Jindra Musil. Připomenula ji skladba Why Did I Fall For You.

Čas byl i tentokrát neúprosný a závěr senzačního koncertu se přihlásil dřív, než by si kdokoliv z přítomných přál. Kapela tedy publiku naservírovala ještě rockový evergreen All Right Now a přídavek pak obstaral velký hit Smoke On The Water.

Blues Amplifed - zleva: Jindra Musil, Pepa Havlíček, Honza Holeček

Blues Amplifed – zleva: Jindra Musil, Pepa Havlíček, Honza Holeček