MF Robots, Lenny Kravitz

2. 6. 2018 – O2 Aréna, Praha
Text: Luboš Hnát
Foto: Facebook Livenation.cz

Lenny Kravitz

Lenny Kravitz

Více než dvě hodiny bavil americký zpěvák a kytarista LENNY KRAVITZ pražské publikum ve vysočanské O2 aréně. Zde se zastavil v rámci svého celosvětového turné, které nese název podle jeho nové desky RISE VIBRATION TOUR 2018. Ta sice vyjde až v září, písně z ní ale Kravitz na svých koncertech již hraje.

Role předskokana byla svěřena kapele MF Robots, která kombinuje acid jazz, soul a funky. MF Robots neměli v Praze vyloženě špatný zvuk, dobře bylo slyšet piano Alexe Montaqua i zpěv Dawny Joseph, kterou doprovodnými vokály podporovala Senab Adekunie. Chybou ovšem bylo, že v celkovém soundu kapely byla kytara Marka Beaneyho velmi upozaděna. Ačkoliv se kapela, a hlavně její zpěvačka Dawn Joseph, během svého zhruba 45 minutového vystoupení snažila ze všech sil, publikum v O2 aréně příliš nezaujala a nějakou vřelejší odezvu v zatím ještě poloprázdné hale hledala marně.

Lenny Kravitz

Lenny Kravitz

Lenny Kravitz s kapelou se na pódiu objevil krátce před půl desátou a své vystoupení zahájil novinkou We Can Get it All Together, která se objeví na připravované desce Rise Vibration. Nejspíše se na ní objeví i nejnovější písnička Low, která v Praze také zazněla. I přesto, že tyhle skladby ještě nejsou tolik známé, publikum na ně spontánně reagovalo. Pódium nepřekypovalo žádnými vizuálními efekty, jeho největší dominantou byla zadní stěna, na které se odehrávala zajímavá světelná show, která výborně doprovázela skvěle nazvučený koncert. Tempo koncertu bylo strhující, nové písně střídaly v rychlém sledu ty starší. Téměř z každého Kravitzova alba tedy zazněla alespoň jedna věc. Navíc byl setlist výborně dramaturgicky sestaven, takže si každý posluchač přišel na své. Je logické, že největšího ohlasu se dočkali hity z devadesátých let jako Can’t Get You off My Mind. Výborně šlapala celá Kravitzova doprovodná kapela, ve které se vedle jeho dlouhodobého spoluhráče – kytaristy Craiga Rosse představila mimo jiné i baskytaristka Gail Ann Dorsey.

Lenny Kravitz - Gail Ann Dorsey

Lenny Kravitz – Gail Ann Dorsey

Dechová sekce, která se během koncertu na pódiu objevovala, výrazně přispěla k pestrosti a rozmanitosti celkového zvuku. Zpěvák většinou omezil komunikaci s publikem na naprosté minimum a raději mu servíroval jednu rockovou pecku za druhou. Kravitz tentokrát vsadil spíše na rychlejší, rockovější kousky, těch pomalejších bylo na setlistu výrazně méně. To se ukázalo jako dobrá volba, neboť tím koncert dostal správné grády. Jednou z mála chvil, kdy se Lennyho proslov trošku protáhl, se stalo představování celé kapely, kdy mistr složil každému muzikantovi svou poctu. Spád koncertu se trošku zbrzdil v písničce Let Love Rule z jeho debutového alba Let Love Rule. Lenny totiž během ní slezl z pódia, aby obešel celou halu a povzbuzoval zejména sedící publikum, aby se více zapojilo do koncertního dění. Kapela pak na pódiu bez svého leadera dlouhé minuty jamovala. Tohle byla jedna z mála slabších chvilek celého koncertu. Na závěr vystoupení si Kravitz celkem logicky nechal své největší hity, a tak zazněla Fly Away a hned po ní ještě Again, a pak už zmizela celá kapela v zákulisí. Nebylo otázkou, zda bude Kravitz přidávat, ale spíše jaké písně v přídavku zazní. Jako první to byla pomalá I’ll Be Wating v níž mistr usedl za piána. Koncert pak uzavřel jeden z největších Kravitzových hitů Are You Gonna My Way

Lenny Kravitz

Lenny Kravitz

 

Přiznám se, že na začátku jsem do O2 arény vstupoval s obavami, zda nezažiju koncert plný sáhodlouhých hudebních onanií. Odcházel jsem však nadšen ze skvělé rockové jízdy.

www.lennykravitz.com