Kensington

12. 4. 2018 – Klub Roxy, Praha
Text: Ivana Krulišová
Foto: Marek Holoubek, www.ireport.cz

Kensington

Kensington

Kensington. Kapela evropského formátu z holandského Untrechtu zavítala, při svém evropském turné do pražského klubu ROXY.

Tato čtveřice muzikantů, hrající melodický indie rock s promyšlenými kytarovými riffy a chytlavými refrény, si od roku 2015, kdy v Praze koncertovala poprvé, vystavěla pevnou fanouškovskou základnu. Pravidelně se vrací jak do klubů, tak i na festivaly a Majálesy, a je třeba zmínit, že většinou jako headliner. Zpěvák s uhrančivým pohledem a příjemně nakřáplým hlasem, Eloi Yousef, má za to, že jim menší kluby vyhovují více než stadiony a velké haly. Zde jejich hudba, jak zmiňuje, vyzní přesně tak, jak zamýšleli. Kensington je v Holadsku, v jejich rodné zemi, nejúspěšnější kapelou. Úspěšně vyprodávají stadiony a velké arény. Například Ziggo Dome, což je kapacitně srovnatelná hala s naší O2 arénou, jsou schopni zaplnit dokonce pětkrát za sebou! Tahle kapela má slušně našlápnuto už od první dekády druhého tisíciletí. V roce 2014 získali opakovaně první místo v anketě MTV Awards a každá jejich vydaná deska sklízí velké úspěchy. V ROXY zahájili koncert oblíbeným hitem All For Notting z veleceněného alba  Rivals  a zpěvák Eloi Yousef okamžitě začal komunikovat s publikem, které vyzval k zapojení. Odezva byla obrovská, texty znali nejen početně zastoupení Holanďani a Britové, ale i Češi.

Kensington

Kensington

První polovinu koncertu pak tohle kvarteto muzikantů věnovalo skladbám z posledního alba Control . Snažili se o střídání pomalejších songů, jmenovitě All Beffor You a skladby o síle přátelství Fiji. Potom ale neváhali rozparádit fanoušky úderně šlapající písní „Slicer“, kde se mohl vyřádit polonahý bubeník Niles Vandenberg. Tahle kapela ale opravdu nezdržovala zbytečným povídáním. Velmi příjemná byla zmínka, že pražské publikum je opravdu dobrá parta a častokrát děkovali za atmosféru. Kensington si nehrají na velké hvězdy, i když jejich čas, jak je vidět, ještě nastane. Když zařadili skladbu Do I Ever, nemůžeme se divit, že tento song sdílel na Twitteru i Chris Martin z Coldplay. Možná jim pomohl, ale kdyby nebyli tak dobří, nepomůže jim ani sám pánbůh… Potom Eloi Yousef vyzval publikum ke ztišení, protože následující klavírní balada Sorry, to opravdu vyžadovala… jak víme, zpěvák nechce říci, komu je určená. Tahle emotivní píseň má pro každého svůj vlastní význam… Naopak třeba Storms je jeho osobní výpovědí. Ve druhé polovině koncertu pak čtveřice vsadila na osvědčené skladby z veleúspěšného alba Rivals. Eloi vyzval fanoušky, aby si doslova „vlezli na záda“. Dočkali jsme se pak chytlavých hitů Riddles, War, Rivals a s každou další skladbou koncert gradoval.

Základní část zakončující Control, chtěla vnuknout fanouškům myšlenku, že zvolený setlist už nic nepřekoná. Opak byl ale pravdou. Po neutuchajících ovacích a potlesku kapela přidala zasloužené přídavky… samozřejmě oblíbenou skladbu Streets, i další hit Little Lights, který fanoušky dostal do varu a roztancoval. Velmi dobrým výběrem skladby z posledního alba Control byl pak asi jejich nejtvrdší song St.Helena. Obrovská gradace a prostupující hluk zakončil celé vystoupení čekáním na další jízdu, další desku, a možná větší haly, frenetickou energiii a možná i na stage diving.