Glenn Hughes

30. 10. 2018 – Klub Roxy, Praha
Text: Luboš Hnát
Foto: Tomáš Rozkovec

Glenn Hughes

Glenn Hughes

Loňský pražský koncert baskytaristy a zpěváka GLENNA HUGHESE se uskutečnil na podporu jeho  poslední desky Resonate (2016). Letos k nám zavítal v rámci turné, na kterém hraje zejména nejlepší skladby z doby svého působení v Deep Purple. Dějištěm jeho vystoupení byl klub Roxy, kde se rockové akce moc často nekonají.

Tentokrát si někdejší člen slavných Deep Purple nepřivezl žádného předskokana, což není u podobných koncertů příliš obvyklé. Ale na druhou stranu to znamenalo, že fanoušci nebudou vystaveni riziku, že případnou předkapelu musejí „přetrpět“. Všichni se tedy mohli těšit na pořádný rockový nářez v Glennově podání. Ten začal asi ve čtvrt na devět. Hned zkraje zazněly dva z největších hitů „hughesovsko-coverdalovského“ období Deep Purple: Stormbringer a Might Just Take Your Life.

Obě pecky ukázaly, že zpěvák je ve výborné formě, což ostatně při někdy možná až příliš dlouhých hlasových exhibicích dokazoval po celý koncert. Hughes se obklopil vynikajícími muzikanty, kteří i přes své mládí nenechali nikoho na pochybách, že patří ke světové rockové elitě. Kapelu tvořili Soren Anderson (kytara), Jesper Bo Hansen (klávesy) a bubeník Ashley Sheehan, který se k ní přidal teprve nedávno. Přesto působil, jako by jejím členem byl už celé roky.

Ashley Sheehan

Ashley Sheehan

Všichni tři dokázali své mistrovství při sólech, které publikum v narvaném klubu Roxy patřičně oceňovalo. Během koncertu zazněly i takové sklady jako Sail Away či You Fool No One, které živě moc často ke slyšení nejsou. Došlo však i na prověřené hitovky typu You Keep On Moving: právě tahle pecka byla mimochodem pro mě vrcholem celého večera.

Zvuk byl v klubu na velmi dobré úrovni a posluchači si mohli vychutnat doslova každou notu, každý rif. Glenn Hughes není jen špičkový zpěvák, ale také výborný baskytarista, a bylo znát, že ho obě činnosti náramně baví. Navíc čile komunikoval s publikem, za což se dočkal bouřlivé odezvy. Obzvláště ve chvílích, kdy skládal poklony České republice, si vysloužil velký potlesk. Bouřivý ohlas sklidil Hughes také za příslib svého návratu do Čech, který je plánován na příští rok. Máme se tedy opět na co těšit.

Jesper Bo Hansen

Jesper Bo Hansen

Na setlist téměř dvouhodinového koncertu se dostaly i vypalovačky z „gillanovského“ období Deep Purple. První z nich, nesmrtelná Smoke On The Water, byla prodloužena o pomalou Georgia On My Mind – písničku, kterou původně nazpíval a proslavil Ray Charles. Touto dvojicí byla završena základní část koncertu. Přídavek obstaraly další výborné pecky: nejprve to byla skvělá Burn a po ní následovala druhá „gillanovka“ Highway Star.

Celá fotogalerie: