Energit

27. 1. 2018 – Panský dům-Tančírna, Chotěboř
Foto: Ája Dvořáčková  (ilustrační foto)

Energit

Energit

Poté, co v loňském roce obnovená kapela ENERGIT vydala povedenou desku „Time’s Arrow“ (2017), začala po celé České republice neúnavně vystupovat. Jednou z jejich koncertních zastávek se stala i malebná Chotěboř na Vysočině.

Sestava Energitu zůstala i pro tento koncert stejná. Zhruba od půl deváté si mohla asi stovka fanoušků, která si do chotěbořského klubu Tančírna našla cestu, začít vychutnávat muziku. Jako první Energit zahrál převzatou „I Don’t Need No Doctor“ od Raye Charlese. V rychlém sledu a bez zbytečných prostojů pak přicházely na řadu další skladby. Ať už to byla zbrusu nová „Black Point“, o něco starší „Moth“ nebo ikonická píseň z úplných začátků kapely „Freedom“, všechny vyzněly skvostně a dočkaly se zaslouženého ocenění v podobě nadšeného potlesku. Mezi tyto vlastní skladby kapela zařadila další z coververzí „Soulshine“ z pera Warrena Haynese. Za zmínku stojí také perfektní zvuk, který umocňoval zážitek z výborné muziky. Jen je trochu škoda, že publikum, byť pozorně poslouchalo a mohutně aplaudovalo, neopustilo po většinu koncertu svá místa u stolů. Pokud by se pod pódiem udělal alespoň malý kotel, byla by atmosféra v sále ještě lepší. Tak jak to poslední dobou bývá obvyklé, předělil Energit i v Chotěboři svůj koncert krátkou přestávkou.

Do druhé poloviny si kapela nachystala pořádnou nálož rockových pecek, složenou stejně jako v první části z vlastních i převzatých skladeb. Jedinou českou písní, která v Chotěboři zazněla, byla slavná „Noc je můj den“. Tu sice proslavil Michal Prokop, jejím autorem je však kytarista Energitu Luboš Andršt. S blížícím se koncem koncertu se podium přeci jen dostavili první odvážlivci a začali tancovat. Ale to už na kapelním setlistu zbývala pouze jediná písnička – klasika od Rolling Stones „Jumping Jack Flash“.