Blues Amplified

15. 4. 2018 – Hospoda „Na Slamníku“, Praha
Text: Luboš Hnát, Hanka Luxemburková
Foto: Ája Dvořáčková

Blues Amplified

Blues Amplified

Nejedno překvapení si pro své fanoušky připravila kapela BLUES AMPLIFIED, která odehrála v bubenečské hospodě „Na Slamníku“ velmi vydařený koncert.

Prvním překvapením bylo, že role ‚předskokana‘ se ujal legendární Ivan Hajniš, který odehrál krátké asi dvacetiminutové vystoupení, při němž si vystačil jen s akustickou kytarou, foukací harmonikou a samozřejmě svým charakteristickým zpěvem. Během jeho krátkého koncertu zazněly písně takových mistrů, jako jsou Eric Clapton či Beatles, od nich konkrétně zazněla With a Little Help from My Friends, kterou kdysi jedinečným způsobem nazpíval další velikán Joe Cocker. Hajniš přítomné osazenstvo bavil nejen muzikou, ale také svým osobitým humorem. Zkrátka a dobře, akustický koncert skvěle naladil publikum na bluesrockovu smršť, kterou měli Blues Amplified pro ten večer přichystánu.

Blues Amplified

Blues Amplified

To, že na Slamníku bude s Blues Amplified hostovat Pavel Razím, bylo avizováno již dlouho před koncertem. V tomto smyslu tedy o žádné překvapení nešlo. Překvapivé však bylo, jak skvěle to kapele s ‚náhradním‘ bubeníkem šlapalo. Pavel Razím jako by vlil kapele čerstvou krev do žil a energie ze všech tří muzikantů doslova tryskala. Repertoár přesně naplnil všechna očekávání svých skalních fanoušků. S každým začátkem skladby, kterou frontman Honza Holeček uvedl, se Slamníkem rozléhal nadšený jásot, což na kapelu působilo jako povzbuzující droga.  A tak zazněly s maximálním nasazením svižná All Night Long či Chance, ale třeba i osvědčené coververze světových hitů jako jsou Walking in My Shadow nebo oblíbená pecka Going Down. Jako z jiného světa zněla v podání Blues Amplified skladba z legendárního filmu Zvětšenina Train Kept a Rollin. V ní Pavel Razím předvedl své brilantní sólo na bicí. Nutno podotknout, že Pavel je nejen obrovský sympaťák, který svým projevem a charismatem jakoby od jakživa k Honzovi Holečkovi a Jindrovi Musilovi patřil, ale také všem ukázal, že tento styl mu opravdu sedí. Stejně spontánně a samozřejmě pak působilo, když se na pódium několikrát za sebou vyhoupnul Martin Linhart a bluesové skladby obohatil svou podmanivou hrou na foukací harmoniku. Pochopitelně nemohl zůstat pozadu ani Ivan Hajniš, a tak jsme měli možnost si užít i jeho nadmíru dynamický doprovod na foukačku.  Vystoupení všech těchto výborných muzikantů by nemělo ty správné grády, nebýt excelentní práce zvukaře.

Pavel Razím

Pavel Razím

Je hodně kapel a sousta koncertů v naší zemi. Jestli je ale něco zárukou opravdu dobré muziky, nálady a atmosféry, pak jsou to večery s Blues Amplified a návštěvníky jejich koncertů. Nejen tentokrát byly vypalovačky jako Smoke on the Water od Deep Purple nebo All Right Now z repertoáru Free tou správnou tečkou a my se už jen můžeme těšit na další počiny této hard rockové kapely a kdo ví, snad se jednou dočkáme i nějaké té studiové nahrávky..

Blues Amplified

Blues Amplified

Celá fotogalerie: