Blues Amplified, Ten Beers After

27. 10. 2017 – Hospoda Na Slamníku, Praha
Foto: Jiří Šimák

Blues Amplified

Blues Amplified

Zajímavý koncert se odehrál poslední říjnový pátek v rockové hospodě Na Slamníku v pražské Bubenči. Na jednom pódiu se sešly stylově příbuzní BLUES AMPLIFIED a TEN BEERS AFTER.

Role ‚předkapely‘ se tentokrát zhostili Blues Amplified. Hrají ve složení: Honza Holeček (basa, zpěv), Jindra Musil (kytara) a Dan Hubáček (bicí). Kapela se sice na našich pódiích pohybuje relativně krátkou dobu, ale všichni muzikanti mají už leccos odehráno. I proto mají Blues Amplified již poměrně velkou fanouškovskou základnu, která ví, co od nich může očekávat, a tak jsme se Na Slamníku opět sešli v hojném počtu. Kapela svůj set začala pěkně zostra hutným mixem hardrocku a blues. Je sympatické, že Blues Amplified nehrají pouze coververze světových hitů, ale umějí napsat také své vlastní, velmi kvalitní skladby. Dokázali to pomalejší „Chance“ nebo rychlou „All Night Long“. Nicméně i předělávky, které mají Blues Amplified ve svém repertoáru, znějí v jejich podání skvěle. Kapela na jedné straně sahá po takových bluesových klasikách jako „Going Down“ od Freddyho Kinga nebo na straně druhé po hardrockových peckách typu „All Right Now“. Vystoupení mělo výborný spád, proto bylo překvapivé, že ač odezva publika nebyla úplně chladná, nedali se lidé až na pár výjimek strhnout k tomu, aby opustili svá místa u stolu. Jednoznačným vrcholem koncertu byla instrumentálka „Train Kept a Rollin‘“, ve které se parádním sólem na bicí zaskvěl Dan Hubáček. Další z bluesových klasik „You Shock Me“ od Willieho Dixona zpestřil svou parádní hrou na foukací harmoniku hostující Martin Linhart z kapely Ten Beers After. S pomalu se blížícím koncem koncertu Blues Amplified začalo publikum přece jen vstávat od stolů a vytvářelo tu pravou koncertní atmosféru. A závěrečná „Smoke on the Water“ už nenechala v klidu nikoho.

Ten Beers After

Ten Beers After

Pražští Ten Beers After (TBA) mají ve svém repertoáru převážně hity takových rockových velikánů, jako jsou Lynyrd Skynyrd či Ten Years After (k nim ostatně odkazuje i vtipný název kapely). Ten Beers After ale průběžně pracují také na svých vlastních písních. Kapela hraje v početnějším obsazení než předchozí Blues Amplified, a proto TBA zněli o něco pestřeji. Příjemným oživením byla hostující zpěvačka Karolína Mrázová, jejíž zpěv byl zajímavým protipólem k hlasu zpěváka a kytaristy Kamila Obluka. Kontrast jejich hlasů pěkně vynikl třeba ve vtipně otextované písni „Mrtvý kytky“, kterou kapela převzala z repertoáru Rolling Stones. Zvuk byl Na Slamníku na výborné úrovni a i ti, kteří tvorbu kapely neznali, bez problémů rozuměli téměř každé notě. Koncert TBA sice nebyl tak energický jako vystoupení předchozí kapely, přesto z něj vyřazovala velká muzikantská pohoda a radost z hraní – a to publikum dokázalo náležitě ocenit.

Na Slamníku to byl výborný bigbítový večer, který potěšil srdce všech přítomných rockových fanoušků.