The Agony

20. 12. 2017 – Klub Vagon, Praha
Foto: Milan Vobecký

The Agony

The Agony

Výborným koncertem pokřtila naše ženská heavyrocková špička THE AGONY před zaplněným klubem Vagon své druhé CD, které se záhadně jmenuje „689“.

Své našlapané vystoupení kapela zahájila asi v půl desáté. Ona ‚našlapanost‘ spočívala ve dvou věcech. Za prvé v obrovské energii, kterou holky do svých koncertů dávají (a daly i tentokrát), a za druhé v nabitém programu, v němž nebyla nouze o nejrůznější překvapení. Ale zatím nepředbíhejme. Jako první pecku holky vypálily starší „Be My Fire“. Na ni už navázala první skladba z nového CD „Midnight Destruction“. Tu Agony na svých koncertech už nějaký čas hrají, proto ji alespoň část publika určitě znala. Obě písničky napověděly, jak velký skok ku předu kapela udělala. Nejvíc to bylo vidět na frontwoman Nikole ‚Niki‘ Kandoussi, jejíž zpěv se neuvěřitelně zlepšil a byl melodičtější než dřív. Další novinkovou písní byla „Shoot“, která má stejný hitový potenciál jako starší „T. W. S..

The Agony

The Agony

Ostatně tahle pecka přišla na řadu hned vzápětí. Zaplněný Vagon se královsky bavil a nikdo nevnímal, že zvuk tentokrát nebyl úplně nejčistší a mírně ‚nahoukával‘. Atmosféra byla výborná a z holek bylo cítit, jakou jim to dělá radost. Setlist byl vhodně poskládán ze starších i novějších písní, takže si na své přišli opravdu všichni. Ještě než došlo na očekávaný křest, potěšila kapela příznivce své starší tvorby písní Waiting. Z novějších skladeb pak zazněla It Ain‘t Over“. V komunikaci s publikem měla kapela kdysi jisté rezervy. Tentokrát to ale neplatilo a holky publikum bavily jak svou muzikou, tak svým osobitým humorem. Stejně jako když kapela křtila předchozí desku „Dirty and Dangerous“ (2015), pozvala si na pódium čtyři hosty. Těmi tentokrát byli Kuba Ryba (Rybičky 48), Matěj Homola (Wohnout), Klaudius Kryšpín (Pražský výběr) a Martin Kolinss (Debustrol, Harlej), který přišel v typicky ‚ozzyovském‘ třásňovém overalu.

The Agony a kmotři alba "689"

The Agony a kmotři alba „689“

Samotný ceremoniál byl díky proslovům možná trošku delší, ale nikomu to nevadilo, protože se díky vtipným historkám všichni dobře bavili. Poté, co byla deska pokřtěna, přišlo první překvapení – na pódiu zůstal Martin Kolinss, aby si s holkami zazpíval nesmrtelný „Paranoid“.  Kolinssova stylizace do Ozzyho najednou vynikla a klub se tak na několik minut ocitl v sedmdesátých letech minulého století. To, že holky do svého vystoupení šly, jak se říká, po hlavě, nikoho nepřekvapilo. Překvapivé by nebylo ani perfektní sólo na bicí Martiny ‚Kajdy‘ Balcarové. Překvapivý a silný zážitek nám ale holky připravily, tím že se právě do Kajdina sóla zapojily nejrůznějšími rytmickými nástroji všechny. Svůj osobitý smysl pro humor kapela ukázala i přípravou tomboly, která tento speciální večírek vtipně doplňovala. Nedovedu si však představit, že by se měla stát součástí běžných koncertů. Po ukončení tomboly kapela publiku naservírovala ještě pořádnou porci svých energických písní, mezi kterými nechyběly „Radio Silence“, „Will to Kill“ nebo „Triple Game“. I když prostor pod pódiem pomalu řídl, bouřlivá atmosféra v klubu zůstávala. Poslední písní regulérního koncertního času se stala novinka „Video Aracade“. Očekávaný přídavek obstarala (trochu neočekávaně) novinková „Switch“.

Martin Kolinss alá Ozzy Osbourne

Martin Kolinss alá Ozzy Osbourne

Shrnuto a podtrženo, křest nového alba The Agony se nadmíru vydařil a všichni v klubu si užili parádní předvánoční mejdan.

Celá fotogalerie: