Krausberry

Vagon Klub – 9. 1. 2014

Letos jsem na první koncert nemusel moc dlouho čekat, stačilo se podívat na program mého oblíbeného klubu Vagon a bylo rozhodnuto. Krausberry jsou vždycky velkým lákadlem, a protože jsem je naposledy viděl někdy v září, nebylo co řešit.

Koncert začal asi s půlhodinovým zpožděním což je už jakási klubová klasika, alespoň byl čas dát si pár piv a dostat se do nálady. Když Krausberry přišli na pódium hned pěkně zostra spustili pecku „Na větvi (je to chlupatý)“ na ní bez zbytečného zdržování navázal skvělý „Horoskop“. No, tak to by šlo, příjemně zaplněný Vagon začal pařit a pomalu vznikala parádní atmosféra. S kapelou tentokrát nehrál mladý kytarista Emil Kopta, místo něho hrál někdo jiný, kdo nevím. Snad právě proto kapela spustila další pecku „Emil“. Na další mini sérii písniček se principál Kraus chopil akustické kapely aby zahrál mimo jiné mou oblíbenou „Za starejch časů“. Nálada v sále byla naprosto výborná takže nemohla nezaznít pecka „Nálada“. V první půlce dala kapela ještě k dobru perfektní „Táhne mi na čtyřicet“, „Kořenovou zeleniu“ a „Na hrad!“, teda alespoň myslím, že to bylo v první půlce :). A pak už byla ohlášena desetiminutová přestávka, která se protáhla téměř na půl hodiny. To už mi vzhledem k pohledu na hodinky docela vadilo, ten večer jsem nemínil cestovat nočníma spojema. Navíc takhle dlouhá přestávka nutně naruší atmosféru koncertu, škoda.

Po přestávce kapela ale navázla tam kde skončila a publikum se začalo opět výborně bavit, ještě, že tak. Pecka opět stíhla pecku a čas rychle a neúprosně ubýhal. Kromně osvědčených pecek zazněly i některé nové kousky, které jsem vůbec neznal, ale ani tyhle písničky nenudily. Z těch  novějších, nicméně už trochu známá pobavila vtipná „Díra do hlavy“, jsem si jist, že se tahle pecka objeví i na dalším CD. Kapela předvádě svou osvědčenou show, takže písničku „Nastydlá“ jako vždycky odehrál Zelí ve stoje jen na rytmičák, písničku také Zelí výborně odtančíl a částečně i odzpíval. Bohužel pohled na hodiny neúprosně oznamoval odjezd posledního metra takže jsem musel k mé nelibosti předčasně Vagon opustit.

Krausberry jsou kapelou, která vždy pobaví, tentokrát jsem byl, ale hodně zklamán dlouhou pauzou kvůli které jsem si nemohl jejich vystoupení vychutnat až do konce.