Dream Theater

Praha – Tipsport aréna – 29. 1. 2014

Ve středu 29. 1. do Česka opět přijela ukázat své umění americká progresivně metalová skupina Dream Theater. Akce se konala v Pražské TipSport aréně pod názvem An Evening with DREAM THEATER.

Téměř přesně v osm hodin bylo na obří plátno zakrývající pódium promítnuto filmové intro za zvuků skladby False Awakening Suite. Po projekci plátno spadlo a odhalilo celou skupinu, kterou tvoří Mike Mangini (bicí), John Petrucci (kytara), James LaBrie (zpěv), Jordan Rudess (klávesy), John Myung (basa).

Od první skladby The Enemy Inside koncert pokračoval téměř tříhodinovou přehlídkou muzikantského mistroství jednotlivých členů kapely. Střídaly se skladby jak starší tak i nové z posledního alba. V polovině koncertu si bylo možné vydechnout díky čtvrt hodinové přestávce. Nicméně ani během přestávky se publikum nenudilo, protože během ní byla promítána kompilace zajímavých YouToube videí týkajících se kapely složená z povedených fanouškovských cover verzí, vtipných reklam na fiktivní akční figurky členů kapely, atd.

Na koncert se podle pořadatelů přišlo podívat přibližně 5000 lidí. Diváci v zadní části haly jistě ocenili velkoplošnou obrazovku nad pódiem, na které se v průběhu sól zobrazovali detailní záběry na hudebníky. Zvukově mi koncert přišel poměrně dobrý, možná zpěv a basa by mohli být trochu výraznější.

Celkově jsem od večera dostal přesně to co jsem čekal. Nejsem úplně největší fanoušek nebo znalec Dream Theater, takže jsem většinou ani netušil, která písnička zrovna hraje. Hlavně jsem tedy spíš jen obdivoval jak je skupina sehraná a co jednotliví členové předvádí. Každopádně jsem se skvěle bavil.

Setlist:

 1. False Awakening Suite (Intro)
 2. The Enemy Inside
 3. The Shattered Fortress
 4. On the Backs of Angels
 5. The Looking Glass
 6. Trial of Tears
 7. Enigma Machine
 8. Along for the Ride
 9. Breaking All Illusions
  přestávka
 10. The Mirror
 11. Lie
 12. Lifting Shadows Off a Dream
 13. Scarred
 14. Space-Dye Vest
 15. Illumination Theory
  přídavek
 16. Overture 1928
 17. Strange Déjà Vu
 18. The Dance of Eternity
 19. Finally Free
 20. Illumination Theory (Outro)

Zdroj: http://setlist.fm

-Hohy-