Krausberry

Praha – Malostranská beseda, 3. 5. 2013

Krausberry jsem neviděl už několik let, takže jsem se na jejich čtvrteční koncert obzvláště těšil. Na koncert jsme se vypravili ve stejné sestavě, v jaké jezdíme na UFO, tentokrát mírně rozšířené, a i to slibovalo veselý zážitek.

Okolo deváté hodiny zazvonil zvoneček, ovšem místo Ježíška přišli na pódium Krausberry. Hned na začátku bylo vidět, že hlavní persóna, Martin Kraus je celkem v pohodě. Martin po příchodu na nic nečekal a k mému velkému překvapení ohlásil první písničku, to je ale překvápko, čekal jsem, že začnou třeba druhou nebo třetí písničkou, ale ne, hned zostra první, tou byl flák „Na větvi (Je to chlupatý)“. Druhou písničkou byl „Horoskop“. Koncert se začal báječně rozjíždět a všichni jsme se perfetktně bavili. Pořadí dalších písniček si bohužel nepamatuju, ale ve vysokém tempu zazněly pecky jako „Ptáci“, „Nálada“, „Na pěknů notéčku“ a další. Mezi písničkama Martin dával najevo nespokojenost s nasazením kapely a prohlašoval, že zatím je to „uchcaný“, takže si kapela musela dát povinného panáka, od té doby už to „uchcaný“ nebylo. Dalším vtípkem, který si Martin neodpustil bylo, když začal zpívat „U stánků“, za což sklidil nevoli jak od publika, tak i od samotné kapely. Nasadil tedy „Vysoký jalovec“, na který si na pódium vytáhl Leu s Káťou. Tohle číslo se už setkalo s daleko větším ohlasem :). Protože ale holky neuměly celou tuhle pecku, dal jim Martin za úkol se jí do zítřka naučit s tím, že si dají reprete. Jako honorář slíbil 10 piv a volný vstup na koncert. A s holkama si plácl :). Pak zazněla jedna z mých nejoblíbenějších – „Za starejch časů“ a o něco později pro mě velmi aktuální „Táhne mi na 40“. Tuším, že poslední písničkou první půlky byla skvělá „Do nebe“, ale to už jsem v nebi dávno byl. Po krátké pivní přestávce neskutečná jízda pokračovala.

Ve druhé půli opět kapela sázela jednu pecku za druhou, takže opět bez určení pořadí – „Na hrad“, „Emil“, „Neříkej mi baby“, „Ten náš kluk“. Z vtípků si Martin opět neodpustil jakousi trampskou písničku, při které na pódium přišel technik, který při téhle písničce Krause vesele doprovodil. Další moment nastal, když si Martin ťukal s fanoušky, podíval se na mě a se slovy: „Ty nemáš co pít“ mi podal své pivo. No, vida takže po UFO jsem dostal pivo i od Krausberry :D. Když kapela spustila pecku „Nastydlá“, vystoupil zpoza svých bicích i Zelí (Jirka Zelenka), aby píseň odbubnoval na připravený rytmičák vestoje a také si střihl nějaké taneční kreace. Pak zazněly jestě excelentní „Kořenová zelenina“ a nejnovější „Díra do hlavy“. To už se koncert chýlil ke konci a jako poslední věc koncertu přišla strhující „Šiksa a Gádžo“. Pak už se kapela odporoučela z pódia.

Po krátkém vytleskávání se Krausovci vrátili, aby dali k dobru „Můstek“ a „Vlakem na Kolín“. Kapela se opět odebrala z pódia, ale ani tentokrát se kluci nenechali k návratu dlouho přemlouvat, aby v tomhle přídavku zahráli „Stg. Zelí“ odbubnovanou Krausem a zpívanou samotným Zelím z Milevska :). Před posledním přídavkem jsme sice museli vytleskávat o něco déle, ale stálo to za to, zazněly totiž mnou velmi oblíbené „Ohníčky“. Co byla ta poslední pecka už fakt netuším, ale snad to až tak nevadí. Celkově šlo o exceletní koncert při kterém nechyběla skvělá muzika, dobrá zábava a výborné pivo :). Tak to má být!