Milan Schelinger Band

Praha – Vagon 3. 10. 2012

Zavřete oči, Schelinger přichází! No jo, ale kterej?? Kdo ví… Na band Milana Schelingera chodím poměrně často a tak jsem si říkal, že mě nemůže nic překvapit, zase se budou hrát Jirkovy písničky, zase bude panovat pohoda, zase příjde hrstka lidí, kteří na Jirku nezapoměli a občas si rádi jeho muziku připomenou. Což o to,  tohle všechno platilo i tentokrát, přesto se velké překvapení přeci jen konalo. Do teď jsem byl zvyklý, že v Milanově bandu působí dvě a v některých písničkých i tři kytary. Když jsem, ale drazil do Vagonu viděl jsem na pódiu postavené klávesy! No vida, tak tedy změna.

Koncert začal krátce po 21 hodině, jako otvírák posloužila tradičně Zima. Už v ní jsem slyšel první náznaky kláves, které ale ještě tolik nevyzněli, ale to se mělo změnit už v zápětí. Druhá skladba Mít miminko vyzněla s klávesami daleko rokenrolvěji než dřív, moc se mi tohle vyznění libilo, super.  Pak přicházela na řadu jedna pecka za druhou: Hudba radost dává, Šípková Růženka, Jahody mražený atd. Další překvapení, Milan zařadil dvě nové pecky (alespoň jsem přesvědčený o tom, že jsem je na živo ještě neslyšel), a to: Znáš ten dům a Ptají se lidé. Když na to teď tak koukám tak se možná peltu, možná, že se hráli i dřív, každopádně při koncertu jsem byl skálopevně přesvědčený, že jde o „novinky“ a  o přestávce jsem Aleše Suchpára (kytaristu Milanova bandu) s kamenou tváří chválil za jejich zařazení, asi si musel myslet, že jsem se zbláznil… :). Cca po hodině přišla na řadu asi 20minutová pauza.

Přišli mi, že do druhé půlky se malinko zhoršil zvuk, ale to trvalo asi jen první půlku úvodní písničky a pak se zvuk vylepšil zpět na kvalit první půle koncertu. Stejně jako v první půlce se z pódia hrnul jeden flák za druhým Lupič Willy, Jsem prý blázen jen, Čas, ten byl zahraný naprosto excelentně, a popovější Léto s Tebou. Koncert se pomalu  blížil k závěru a ještě nezazněl ani jeden Buble Gum, no paráda! Jen co dozněla pecka Já jsem strašpytel, Milan ohlásil pár Buble Gumových písniček, ajajaj no, naštěstí přišla jen jedna – Sim sala bim. Pak už přišel čas na Holubí dům a Lucrecia Borgia, která koncert ukončila, přídavky byly dva: …nám se líbí a úplný závěr obstarali zopakované Jahody mražený.

Celkově jsem t koncertu odcházel spokojen. Kapela šlapala jak měla a nový nástroj dal hudbě novou dimenzi, takže se mi koncert líbil asi nejvíce za celou tu dobu co na Milana a jeho band chodím. Otevřte oči Schlelinger odchází… No jo, ale kterej? Není to vlastně jedno? Vždyť tam byli oba!