Janovec a Čilimník, Wyrton, Boční vývod

Běstvina – Hospoda Na křížovce, 6. 10. 2012

Začilimníkujeme! Tak tímhle podivným slovem zvala Ronovská kapela Janovec a Čilimník na svůj koncert, který kluci uspořádali ke svým sedmým narozeninám. Tentokrát si hoši pozvali i hosty, dvě spřízněné kapely – bluegrasový Wyrton a velmi zajímavý projekt Boční vývod. Celý repertoár Janovce a Čilimníka se skládá z převzatých pecek českých i zahraničních kapel a zpěváků.

Jako první přišli na řadu samotní hostitelé a hned spustili starší věc od Vládi Mišíka Třináctej plat. Hned tahle věc byla zahraná na výbornou a je vidět, že kluci se za těch 7 let znamenitě sehráli. V podobném stylu kapela šlapala dál, zaznívaly kousky od Mišíka, Krausberry, Steveho Wondera či Petra Kalandry. Vtipným proložením bylo, když David (zpěv) mezi písničkami četl itinerář příprav koncertu, který vtipně sepsal Vašek (kytara). Čtení itineráře bylo zakončeno prvním zvracením, ke kterému zatím ještě nedošlo. Celá první série trvala asi 40 minut, aby pak po kratší přestavbě mohl nastoupit první host – Boční vývod.

Boční vývod je vlastně spojení Janovce a Čilimníka s částí Wyrtonu. Takže si kluci byli sami sobě hosty :D. Boční vývod zahrál tři písničky, začal opět Mišíkem, tentokrát parádním flákem Sladké je žít. Druhou skladbu si bohužel nepamatuju, třetí a poslední zazněla Španělský schody z  repertoáru Roberta Křesťana a jeho Druhé trávy. Celkově šlo o vydařenou fúzi dvou rozdílných kapel. Bylo by fajn, kdyby nezůstalo jen u občasného společného hraní, ale kluci by spolu mohli třeba něco i natočit, určitě bych nebyl proti.

Po Bočním vývodu nastoupil samotný Wyrton, slyšel jsem pouze jednu písničku a pak jsem si šel na bar pro pivo, kde už jsem zůstal. Musím říct, že můj odchod vůbec nesouvisel s kvalitou kapely. Naopak Wyrton patří k bluegrasové špičce, ale prostě jsem se na baru zasekl :). Na druhou stranu musím říct, že bluegrass nepatří k mým oblíbeným žánrům.

Po vystoupení kapely Wyrton a kratičké pauze opět nastoupili hostitelé Janovec a Čilimník, nemá smysl se teď rozepisovat celé vystoupení se neslo v podobném (a tedy příjemném a pohodovém) duchu jako úvodní série. Davidovo předčítání tentokrát skončilo u druhého zvracení, ačkoliv stále neproběhlo ani to první 🙂 Na sále se tou dobou už vesele skotačilo a popíjelo, atmosféra gradovala. Celkově šlo ten večer o hodně podařenou taškařici, kterou si užil všichni. Jen to zvracení se musí příště líp naplánovat :).

Protože můj zdroj  blízký kapele Janovec a Čilimník nestydatě poskytl organizační itinerář i playlist, umísťuji sem tyto lehce kompromitující materiály v plném znění, zdroj se skrývá pod přezdívkou VAS. Ke stažení: PlaylistOrganizační  pokyny