Wrak!: Labyrint

Wrak!: Labyrint

Wrak!: Labyrint

Text: Luboš Hnát
Foto: Obal EP
Publikováno: 17. 2. 2020

Brněnská formace WRAK! vznikla v roce 2018, zatím působí především na klubové scéně, avšak dle vlastního vyjádření má namířeno i na tuzemské festivaly. Na podzim loňského roku kapela vydala čtyřpísňové EP Labyrint.

Wrak! hraje v této sestavě: Lucie Fildánová (zpěv), Michael Toman a Jan Trubačík (kytary), Zdeněk Jarolím (baskytara) a Michal Grepl (bicí). Na kapele je sympatické, že se prezentuje výhradně vlastní tvorbou což dokládá jejich debutová nahrávka. Autorem hudby je Michael Toman. Texty s jedinou výjimkou (Jména křídou) pocházejí z pera zpěvačky Lucie Fildánové.

Ačkoliv skupina o sobě říká, že se snaží balancovat na hraně mainstreamu a určitého artu, osobně v jejich písních moc artových prvků nenacházím. Jde prostě o normální rock, nijak originální ani objevný, přesto docela příjemný.

Jakkoliv jsou jejich hlasy rozdílné, v některých pasážích mi zpěvačka technikou zpěvu připomíná Tanju. Tuto paralelu nejvíce slyším v již zmíněné Jména křídou a následující Generace, kterou bych si dovedl představit v repertoáru Citronu v první polovině devadesátých let minulého století.

Hudebně mě nejvíc oslovila hned první Masky se zajímavým kytarovým riffem v úvodu. EP Labyrint je rozhodně zajímavým počinem, jsem proto velmi zvědavý na další tvorbu kapely.