Nasty Ratz: Second Chance?

Nasty Ratz: Second Chance?

Nasty Ratz: Second Chance?

Text: Luboš Hnát
Foto: Obal CD
Publikováno: 23. 12. 2019

Pražská glammetalová partička NASTY RATZ těsně před Vánocemi, konkrétně v pátek 13. prosince vypustila do světa své druhé album pojmenované Second Chance? Název se dá pochopit různě. Zpěvák Jake Widow ho vysvětluje takto: „Je to jednak odkaz na novou sestavu a éru kapely. Zároveň poděkování fanouškům. První album se jmenovalo First Bite (2015), takže asi budeme pokračovat v řadě.“

Většina písní vznikala ve studiu Pidgeon Records pod producentským dohledem Ronyho Janečka. Z nahrávky na posluchače dýchne polovina 80. let, kdy glam metal byl na vrcholu a frčely takové bandy jako Ratt, Poison či Cinderella.

Desku otevírá šlapavá The Waste, která zaujme výraznou rytmikou. Nejinak tomu je i v následující Against The World, na kterou byl koncem minulého roku natočen videoklip. Největší hitové ambice má pecka Right Now s výrazným refrénem, ten by mohl na fanoušky výborně zabírat. Osobně si jí dokážu představit na koncertech coby přídavek.

Pomaleji rozjíždějící se Last Kiss poskytne krátkou chvíli na oddych, aby se z ní nakonec opět stala pořádná rocková jízda. Pop Sh*t lehce zavání punkem. Druhým hlasem zde vypomohla zpěvačka Rendy (Sour Bitch). Není bez zajímavosti, že ve skladbě můžeme slyšet pro metal netypické skotské dudy.

Druhou písní aspirující na hit je výrazná Poetic Justice, která album uzavírá. Také ona není fanouškům neznámá, neboť jako klip byla vydána již v únoru roku 2018.

Second Chance? je deskou, která se příjemně poslouchá. Není tedy třeba oprašovat stará alba Mötley Crüe či Hanoi Rocks. Stačí si pustit novou nahrávku Nasty Ratz, která vás potěší úplně stejně.