Vladivojna a Kittchen vyrazili do Sudet

Text: Petra Švejdarová
Foto: ARTmanagement

Vladivojsko

Vladivojsko

Rock metalová kapela Vladivojsko pod vedením frontmanky Vladivojny La Chia vypouští do světa novou píseň. Tentokrát jde o cover verzi skladby Sudety alternativního písničkáře Kittchena.

Kittchen: “Vždycky nás zajímalo, jak si s našima písničkama poradí další muzikanti. Jeden z nejpozoruhodnějších kousků si vystřihla Vladivojna se svým Vladivojskem. Potkali jsme se na závěrečném večírku divadla Komedie, které opouštěl herecký soubor. A dali jsme se do řeči, jako kdybychom se znali leta. Myslím, že už tehdy jsem se Vojny zeptal, jestli by si jeden song nechtěla zkusit. A že už tehdy řekla, že jo. A čekání se vyplatilo. Vladivojská verze Sudet mě napřed dost zaskočila, protože s Vojnovskou naléhavostí dává té písničce úplně jinou náladu a směr. Je to docela nátěr, tak mě to chytlo. Dokonce jsme vyrazili autem do skutečných Sudet a natočili společně s Vladivojnou základ klipu, který pak dokončila s kapelou. Super vejlet po zapomenutejch místech schovanejch v lesích. Tak jsem zvědavý, jak to celé bude dokupy působit. A dost se těším, co si tahle švihlá a multitalentovaná holka vymyslí příště. “

Vladivojna La Chia kapelu Vladivojsko založila v květnu 2015. První album Hořící hlavy se dočkalo mnoha oslavných i zatracujících recenzí. Kapela byla nominovaná na objev roku v anketě tvrdších žánrů Břitva. Odehrála už několik desítek koncertů po klubech a festivalech a na podzim se chystá na společné turné jako host skupiny Wohnout. Vladivojsko tvoří krom Vladivojny kytarista Tomáš Kryl, basák Josef Godawa a bubeník Luboš Pavlík.

Vladivojna je na naší hudební scéně již etablovanou umělkyní. Mimo Vladivojska se věnuje jak své intimní sólové hudbě, ale také divadelní a filmové muzice. Byla nominovaná na Českého lva a Cenu české filmové kritiky za hudbu k filmu Jana Hřebejka Nevinnost. S ním rovněž spolupracovala na seriálu HBO Až po uši. Složila hudbu k třem dokumentům, pěti divadelním představením a právě dokončuje hudbu k filmu 8 hlav šílenství, kde hraje hlavní roli Aneta Langerová a který by měl mít premiéru na jaře 2017. Už v roce 2003 jí vyšlo první album s psychedelik rockovou formací Banana se kterou vydala 3 alba a se kterou předskakovala třeba Marilin Mansonovi, Scorpions nebo Richaru Mullerovi. Mimo hudbu se věnuje také psaní zábavných  Vladibajek, komixu, akvarelu a malbě.

Vladivojsko můžete vidět zde:

8. 10. – Prostějov – APOLLO 13
14. 10. – Česká Třebová – Modrý Trpaslík
29. 10. – Plzeň – Kalikovák
11. 11. – Ostrava – DK – jako host na turné WOHNOUT – Sladkých 20
12. 11. – Třebíč – Národní Dům – jako host na turné WOHNOUT – Sladkých 20
25. 11. – Most – Metro – jako host na turné WOHNOUT – Sladkých 20
2. 12. – Prostějov – Společenský dům -jako host na turné WOHNOUT – Sladkých 20
3. 12. – České Budějovice – KD – jako host na turné WOHNOUT – Sladkých 20
10. 12. – Chotěboř