Rockový svět oslaví v sobotu 5. října ve Vagonu své sedmé narozeniny

Text: Miloš Pelikán, novinář na volných křídlech, sympatizant Rockového světa
Foto: plakát, logo
Publikováno: 5. 9. 2019

Přesně za měsíc se v pražském klubu Vagon na Národní třídě bude slavit. Na sedmé narozeniny zve příznivce a čtenáře hudební portál ROCKOVÝ SVĚT: přichystal pro ně koncert, na kterém vystoupí hned tři špičkové kapely. Zahrají osvědčení JANOVEC & ČILIMNÍK z Ronova nad Doubravou, ze Slaného přijede mladá ambiciózní parta THE BLADDERSTONES a celý večer zakončí legenda československého bigbítu ENERGIT, která se na naší bigbítové scéně pohybuje už od roku 1973.

Narozeninový koncert uspořádal Rockový svět poprvé v roce 2106. „Tenkrát šlo o spontánní nápad, jehož hlavním smyslem bylo představit pražskému publiku výbornou kapelu Janovec & Čilimník, která málokdy opouští hranice východočeského regionu,“ říká zakladatel a editor portálu Luboš Hnát. Hrálo se ve stejném klubu, v němž se uskuteční i letošní oslava – ve Vagonu.

Loňská párty se uskutečnila v kultovní restauraci Klamovka a fanouškům se opět představila skupina z Ronova nad Doubravou a pražské trio Blues Amplified. „To bylo trošku hektické, neboť jsme prostor sháněli doslova na poslední chvíli a na Klamovce nám vyšli vstříc,“ vzpomíná Hnát. Během koncertu bylo vystaveno několik fotografií blízké spolupracovnice Rockového světa Áji Dvořáčkové, která vloni nečekaně zemřela.

Nyní se tedy oslava přesouvá na původní místo. Hnát zmiňuje tyto důvody: „Prostředí ve Vagonu je pro náš koncert příhodnější. Klub má výhodnou polohu v samém centru města a nezanedbatelný je i fakt, že jde o oblíbený podnik rockerů.“

Proč letos vystoupí hned tři skupiny? „Ronovská kapela se jako jediná zúčastnila všech dosavadních koncertů a prostě se stala samozřejmou součástí narozenin portálu. The BladderStones jsem poznal zhruba před rokem, a protože se mi moc líbili, pozval jsem je do Vagonu. No a Energit považuju za naši nejlepší bluesrockovou skupinu. Je pro mě tedy velkou ctí, že přijala pozvání a zahraje na letošní oslavě,“ vysvětluje šestačtyřicetiletý nadšenec, který se coby novinářský samouk prosadil v nemalé konkurenci rockově zaměřených webovek.

Nevšední trojkoncert si ve Vagonu můžete užít 5. října od půl deváté večer, hrát se bude zhruba do půlnoci. Vstupenky za 250 korun budou k dostání přímo na místě.

Už teď je mimochodem jisté, že Rockový svět, který se těší stále větší oblibě, bude svou existenci slavit rok co rok.