Circus problem má nový videoklip

Text: Luboš Hnát
Video: Circus problem/studio ViewPort
Publikováno: 6. 11. 2019

Kapela CIRCUS PROBLEM  se rozhodla pojmout jedno ze společenských témat svým vlastním způsobem. Jak uvádí přímo frontman kapely Jiří Čevela: „Chtěl jsem tím říct, že je důležité, aby lidé nad věcmi přemýšleli víc, než na první dobrou. Nic není černobílé.“ K volbě písně došlo spontánně. „Její obsah není vůči nikomu směřován, i když v něm někteří mohou ledasco vidět,“ dodává Čevela.

Videoklip Kretén vznikl pod taktovkou samotného frontmana, kdy tomu přímo on vdechl myšlenku. Za kamerou stál náš kamarád Luboš Novotný. Vše kapela vytvořila ve studiu ViewPort v Pražských Holešovicích během 2 krátkých dnů. Na výrobě a finálním střihu se podílel Pavel Šafránek, který pomohl i se speciálními efekty.

A proč si skupina vybrala právě ViewPort? „Nadchla nás možnost spolupráce s dobře vybaveným studiem, které má zároveň skvělé vizuální a technické možnosti,“ vysvětluje kapelník.

Kapela Circus Problem vznikla v roce 2012 a ve své tvorbě se inspiruje balkánskou hudbou a stylem zvaným klezmer. V jejich skladbách jsou slyšet také vlivy dechovky. V lednu 2017 skupina prošla zásadními personálními změnami. Současné složení kapely je zpěvák a akordeonista Jiří Čevela, klarinetista Bohdan Skibinsky, houslista Erik Kadlíček, tubista Petr Salajka, trombonista Pavel Chaloupka a bubeník Matouš Hrábek. Kapela v současné době jede společné turné s kapelou Timudej, které vyvrcholí dne 26.3.2019 v Lucerna Music Baru v Praze.