Tereza Pšenčíková vydává druhý sólový singl a klip Earth Force

Text: Tereza  Pšenčíková
Foto: František Plzák
Video: Youtube
Publikováno: 21. 9. 2023

Tereza Pšenčíková

Tereza Pšenčíková

Kytaristka TEREZA PŠENČÍKOVÁ dne 11. 9.  vydala svůj druhý sólový singl a klip s názvem Earth Force. Instrumentální skladba je k dispozici na Spotify, Apple Music a dalších platformách. Klip lze shlédnout na Terezině YouTube kanálu.

Výrazná kytaristka s charakteristickým rukopisem a energickým projevem při živých vystoupeních pokračuje v sólové dráze a přichází s novou instrumentálkou.

„Při tvorbě skladby jsem zaujala stejný přístup jako u své prvotiny,“ vysvětluje Tereza. „Licky a riffy jsem rozhodně nešetřila a zplna jsem si užila svoji zálibu ve vytváření atmosféry pomocí mnoha vrstev kytarových stop,“ směje se kytaristka, která se netají obdivem k Jeffu Beckovi. I v tom případě byl pro Terezu její oblíbenec patrnou inspirací.

Ke spolupráci Tereza opět oslovila producenta, kytaristu a baskytaristu Dana Frimla, v jehož studiu The Barn se singl také nahrával. Při nahrávání se Tereza kromě elektrické kytary chopila i baskytary, na drum programmingu spolupracovala s Danem Frimlem. Dan Friml se také ujal produkce, mixu a masteringu.

Režie, kamera a editace klipu byla tentokrát v rukách Františka Plzáka, který vytvořil pohádkovou podívanou opěvující přírodu a odhalující Terezino alter ego.

Kromě sólové dráhy se kytaristka věnuje také své prog-rockové kapele Made On Earth. „V Made On Earth momentálně hledáme bubeníka, a tak se nyní věnujeme přípravě dem a skládání nových písní,“ popisuje situaci Tereza. „Skládání, natáčení a celý proces vydávání hudebních děl mě ohromně baví a budu v něm pokračovat. Fanoušci se tedy můžou těšit na další mé hudební počiny, ať už sólové nebo s Made On Earth v kompletní sestavě,“ dodává.