Koncert Rockového světa se odehraje Na Slamníku

Text: Miloš Pelikán
Foto: banner (Kateřina Smid)
Publikováno: 6. 11. 2023

Ani v letošním roce fandové nepřijdou o tradiční koncert Rockového světa. Narozeniny, už jedenácté, tentokrát oslavíme 16. listopadu ve vyhlášené hospodě Na Slamníku v pražské Bubenči. Zahrát přijdou akustické duo Holeček & Marcel Projekt a skupina Sign Of 4, se kterou jako host vystoupí Pavel Marcel.

„Loňský koncert v Malostranské besedě se velmi vydařil. Náročná organizace však byla po všech stránkách vyčerpávající, proto jsem se rozhodl, že letos uspořádám menší oslavu. To ale neznamená, že bude horší. Obě vystupující formace, které spojuje zpěvák a multiinstrumentalista Honza Holeček, jsou zárukou mimořádné hudební kvality,“ říká zakladatel Rockového světa Luboš Hnát.

Návštěvníci se mohou těšit na několik zajímavostí. „Se skupinou Sign Of 4 bubnuje už více než rok můj jmenovec a velký kamarád Luboš Hnát. Když se potkáme, rádi se bavíme historkami, jak si nás lidé pletou. Takže jeden Luboš Hnát bude na pódiu a druhý v publiku,“ zmiňuje nevšední náhodu editor hudebního portálu. „Výborným zážitkem bude také hostování Pavla Marcela se Sign Of 4. Měl jsem možnost tohle spojení už vidět a mohu potvrdit, že šlo o velkou jízdu. máme se na, co těšit!“ dodává hudební publicista.

Holeček & Marcel Projekt – akustické duo, které vzniklo v postcovidové době. V repertoáru mají méně známé rockové fláky šedesátých a sedmdesátých let od takových hvězd jako Neil Young, The Allman Brothers Band či Bad Company. Nezapomínají však ani na vlastní tvorbu. V roce 2022 jim vyšlo album Light Up Your Fire, které však nahráli s regulérní elektrickou kapelou.

Sign Of 4 – parta vynikajících muzikantů, která hraje z čisté radosti. Obsazení tvoří: Honza Holeček (zpěv, klávesy), Miroslav Fišar (kytara), Stanislav Hörner (baskytara) a Luboš Hnát (bicí). Skupina hraje vlastní i převzaté písničky. Na svém kontě mají eponymní album z roku 2017, v současné době připravují jeho nástupce. Kapela nevystupuje příliš často, proto je koncert Rockového světa jedinečnou příležitostí tuhle partičku vidět a slyšet na vlastní oči a uši.

„Nenechte si ujít jedinečnou rockovou jízdu. Hrát se začne ve 20 hodin, a pokud si chcete přečíst rozhovor dvou Lubošů Hnátů, můžete zde.“ Zakončuje svou pozvánku tvůrce a editor stále oblíbenějšího serveru.