V Českých Budějovicích se uskuteční další ročník Koncertu legend

Text: Luboš Hnát
Foto: plakát
Publikováno: 15. 6. 2022

Českobudějovické letní kino Háječek bude letos už po čtvrté hostit KONCERT LEGEND. Tentokrát se na něm představí dvě legendy naší beatové muziky: MARIE ROTTROVÁ se svou kapelou a KAREL KAHOVECGEORE & BEATOVENS. Doprovodí je místní formace KOLOBAND. Akce se uskuteční 12. července, hrát se začíná již v 16 hodin.

Koncert legend se v Českých Budějovicích stává už pomalu tradicí, na minulých ročnících vystoupila esa jako Energit, Michal Pavlíček a Trio, Lešek Semelka s S.L.S., Vladimír Mišík a Etc…, Michal Prokop s Framus Five nebo Flamengo Reunioun Session.

Koloband – Vznikl v roce 2002 jako tříčlenná formace. Jméno kapely odkazuje na nejvýraznější postavu z kapely Petra Kolomana přezdívaného KOLO. Skupina svůj repertoár staví především na převzatých peckách orientovaných do blues rocku. V jejich podání si můžete poslechnout písně od takových velikánů jako: Garry Moore, Joe Bonamassa, Jimi Hendrix či Neil Young.  Koloband vystupuje v obsazení: Dan Kolář (kytara, zpěv), Peter Koloman (bicí), Dan Sojka (zpěv), Jan Daněk (klávesy, foukací harmonika), Tomáš Vala (basa), Jiří Podlešák (kytara, zpěv).

Karel Kahovec a George & Beatovens – Jsou opravdovými průkopníky našeho bigbítu. Karel Kahovec začínal ve skupině Hells Devils, prošel legendárními Matadors kde se sešel s Radimem Hladíkem, působil ve skupině Flamengo. Na svém kontě má takové evergreeny jako Poprava blond holky a Paní v černém.

Skupina George & Beatovens vstoupila do povědomí fanoušků především díky zpěvákovi a skladateli Petru Novákovi. Po jeho tragické smrti jen málokdo předpokládal, že kapela bude fungovat i nadále. V současnosti hraje v obsazení: Karel Novák (baskytara), Petr Eichler (bicí) a Viktor Levitus (kytara). Fanoušci se mohou těšit na hity Náhrobní kámen, Co je to láska nebo Hvězdičko blýskavá.

Marie Rottrová – Nazývaná také „Lady Soul“, je česká zpěvačka, pianistka, hudební skladatelka a textařka a moderátorka. Pochází z hudebnické rodiny. Začínala v ostravské skupině Flamingo s níž nahrála v roce 1970 svou první desku. Do srdcí fanoušků se zapsala především jako sólová zpěvačka velkých hitů, z nichž namátkou jmenujme: Skořápky ořechů, Měli jsme se potkat dřív, Zřejmě letos nikde nejsou kytky. Ortodoxní rockeři jistě znají její verzi písně She’s Gone od Black Sabbath, v češtině známé jako Lásko voníš deštěm.