Skupina Nantokanaru vydává nové EP

Text: Luboš Hnát
Foto: Archiv kapely
Video: Youtube
Publikováno: 9. 6. 2022

Nantokanaru

Nantokanaru

Česko-americká alternativně-rocková pětice NANTOKANARU vydává 9. června třípísňové EP nazvané Emotional Damage Wreckage. K titulní skladbě vznikl videoklip, jehož režisérem a kameramanem je uznávaný Radim Věžník.

Skupinu založil v roce 2007 kytarista Igor Pruša, o rok později jí vyšlo první album He Dances With Swans, které bylo webovým portálem musicserver.cz onačeno jako nejlepší debut roku. V roce 2008 kapela vyhrála celonárodní soutěž Jack Daniels Music a odletěla nahrávat do USA s věhlasným producentem Davidem Barbem, který spolupracoval například s R.E.M. V roce 2012 se Nantokanaru prezentovali EP She Who Plays Shadows, které vzniklo ve studiu Sono. Následně skupina na deset let přerušila svou činnost, protože se Igor rozhodl studovat v Japonsku.

Nyní se Nantokanaru vrací na scénu v obměněné sestavě. Původní členy Igora Prušu (kytara) a Michala Grepla (bicí) doplňují: Filip Vlček (zpěv), Derek Saxenmeyer (kytara) a Vít Kraváček (baskytara). Pod všemi novými skladbami je podepsáno duo Pruša/Saxenmeyer. Skupina je známá nekonvenčním přístupem, ve kterém se mísí syrové emoce, hudební experiment a japonská symbolika.