Rockový svět oslaví v Malostranské besedě deváté narozeniny

Text: Miloš Pelikán

v úterý 2. listopadu oslaví 9. narozeniny internetový portál Rockový svět. Pro své příznivce a čtenáře přichystal koncert v Malostranské besedě, na kterém vystoupí kapely BÍLÁ NEMOC a LIVIN FREE.

Na veřejnosti se Rockový svět poprvé uvedl v roce 2106. „Tenkrát šlo o spontánní nápad, jehož hlavním smyslem bylo představit pražskému publiku jednu skupinu z východních Čech,“ říká zakladatel a editor portálu Luboš Hnát.

Zatímco loňskou oslavu zhatil koronavirus, letos vypadá situace příznivě. Koncert začne přibližně v 20:30 hodin. Nejprve vystoupí Bílá nemoc, která vznikla v roce 1990 jako přímá pokračovatelka folkové partičky Bonsai. Název zvolili zpěvák Zdeněk Hříbal a básník a kytarista Tomáš Poláček, oba pracující jako lékaři, podle známé divadelní hry Karla Čapka. Na koncertech Bílé nemoci zní výborná folkrocková muzika a vládne dobrá nálada a pohoda.

Livin Free založil v roce 2019 zpěvák a klávesák Jan Holeček. Nejdříve ke spolupráci přizval legendárního baskytaristu a svého dlouholetého spoluhráče Vladimíra „Gumu“ Kulhánka. Společně oslovili dva talentované mladé hudebníky: kytaristu Tomáše Frolíka a bubeníka Michaela Noska. Došlo tak k jedinečnému spojení tří muzikantských generací. „Na vystoupeních Livin Free se snoubí zkušenost ostřílených harcovníků s dravostí mládí. Jejich koncerty jsou mimořádným zážitkem pro všechny, kdo mají rádi rock založený na americké hudbě, hlavně na blues a gospelu,“ tvrdí osmačtyřicetiletý Hnát, který se coby novinář prosadil v nemalé konkurenci rockově zaměřených webovek.

Výjimečný dvojkoncert si lze v pražské Malostranské besedě užít 2. listopadu večer. Vstupenky za 290 korun můžete pořídit v předprodeji na: https://www.ticketstream.cz/akce/narozeniny-rockoveho-sveta-bila-nemoc-livin-free-147067 k dostání budou i přímo na místě.

Rockový svět je magazín přinášející původní reporty jak z koncertů klubové scény, tak z velkých show zahraničních hvězd. Přečíst si můžete i rozhovory se známými či méně známými muzikanty, ale také s fotografy, novináři či zvukaři – zkrátka se všemi, kteří vytvářejí svět bigbítu. Na webovkách najdete i recenze zajímavých hudebních tiskovin a desek.