Hundered Seventy Split se na podzim chystají do České republiky

Text: Luboš Hnát
Foto: Mia Feres
Publikováno: 27. 7. 2021

Hundred Seventy Split

Hundred Seventy Split

Britské powerbluesové trio HUNDRED SEVENTY SPLIT (HSS) se na podzim chystá do České republiky, odehraje zde hned tři exkluzivní koncerty, jeden pak přidá na Slovensku. Termíny vystoupení jsou: 2. listopadu Malostranská beseda Praha, 3. listopadu Klub Eden Broumov, 4. listopadu Highway 61 České Budějovice a 6. listopadu klub Blue Note Nové Mesto nad Váhom.

„Podobné turné se mělo uskutečnit již minulý rok, ale kvůli koronavirové pandemii jsme ho museli přesunout,“ říká Petra Macháčková z pořádající agentury Macháčková, která anglické rockery v obou zemích zastupuje.

Pražské vystoupení se odehraje v rámci oslav devátých narozenin serveru Rockový svět a Hundred Seventy Split zde doprovodí akustické duo Honza Holeček a Pavel Marcel, které v originální úpravě zahraje známé světové hity. Pro fanoušky bude v Besedě nachystáno menší překvapení v podobě ještě jedné hudební lahůdky.

Hundred Seventy Split - Leo Lyons

Hundred Seventy Split – Leo Lyons

V čele Hundred Seventy Split stojí legendární baskytarista Leo Lyons, který se svým někdejším spoluhráčem z Ten Years After, zpěvákem a kytaristou Joeem Goochem skládal písničky. Ty první našly ještě uplatnění v jejich původní skupině. Ale v roce 2010 vydali první společné album The World Won´t Stop, na němž nově vznikající formaci na trio doplnil bubeník Damon Sawyer, které již vyšlo pod hlavičkou HSS. Následovaly nahrávky HSS (2013) a Tracks (2016). Diskografii kapely rozšiřují ještě dva živé záznamy The Road Live (2015) a Live „Woodstock 69“ (2019), které zachycovalo koncertní záznam speciálního programu připraveného speciálně pro padesátileté výročí kultovního festivalu.

U nás Hundred Seventy Split vystoupili v roce 2019, kdy v pražském Lucerna Music Baru odehráli právě speciální „woodstockský“ set. Po loňské nucené pauze se tak kapela vrátí na tuzemská pódia. Na české fanoušky se jistě těší stejně jako oni na ni. Proto není pochyb, že si všichni společně užijí pořádnou rockovou jízdu.