Kapela PRAK má nového zpěváka a klávesistu: stal se jím Jan Holeček

Text: Luboš Hnát
Foto: Dáša Borovská
Publikováno: 11. 2. 2020

PRAK – zleva: Stanislav  „Klásek“ Kubeš, Martin Kopřiva, Vladimír „Guma“ Kulhánek a Jan Holeček

PRAK – zleva: Stanislav „Klásek“ Kubeš, Martin Kopřiva, Vladimír „Guma“ Kulhánek a Jan Holeček

Zpěvák Pavel Bohatý koncem ledna ukončil své účinkování v kapele PRAK, která vznikla poté, co se loni rozpadla formace T4.

Rozhodnutí pro Pavla Bohatého nebylo jednoduché, ale vzhledem k jeho nesmírné časové vytíženosti učinil tento krok, aby aktivity kapely nijak nebrzdil. Ostatní členové Stanislav „Klásek“ Kubeš (kytara), Vladimír „Guma“ Kulhánek (basa) a Martin Kopřiva (bicí) se ihned začali poohlížet po adekvátní náhradě, kterou počátkem února našli. Novým zpěvákem a klávesistou PRAKu se stal JAN HOLEČEK, který je mimo jiné znám ze svého působení ve skupinách Livin Free a Energit. V obou se setkává s legendou české baskytary Gumou Kulhánkem. Nyní se jejich úspěšná spolupráce rozšiřuje také na PRAK.

PRAK – zleva: Stanislav  „Klásek“ Kubeš, Martin Kopřiva, Vladimír „Guma“ Kulhánek a Jan Holeček

PRAK – zleva: Stanislav „Klásek“ Kubeš, Martin Kopřiva, Vladimír „Guma“ Kulhánek a Jan Holeček

Proč padla volba právě na Holečka, vysvětluje kytarista Stanislav Kubeš: „Nápad oslovit Honzu Holečka jsem nosil v hlavě víc jak půl roku. Je to vynikající zpěvák a varhaník, ale také poměrně vytížený a navíc s Gumou hraje již ve dvou kapelách. Po Pavlově odchodu jsem své přání oslovit Honzu sdělil svým kolegům v kapele a ti mě přesvědčili, že je dnes zcela běžná praxe, že jeden muzikant hraje hned v několika projektech, aniž by to něčemu vadilo. Nehledě na fakt, že tohle bude první kapela, ve které Honza zpívá česky. A tak mám nyní velkou radost, že Honza na nabídku kývnul a že máme pořádnou bigbeatovou kapelu složenou z excelentních muzikantů.“

Že nový vokalista do PRAKu mimořádně dobře zapadl, se mohli přesvědčit návštěvníci koncertu, který se odehrál 7. února v Chotěboři, kde se Holeček představil ještě v roli hostujícího zpěváka. Jejich první společné vystoupení se setkalo s velkým úspěchem.

A jak vidí své působení v kapele samotný Holeček? „Je to pro mě velká výzva, snažím se to dělat, jak nejlíp umím. Po koncertě v Chotěboři se na tuto spolupráci navíc výjimečně těším, jelikož jsem si s kapelou připadal jako v další dimenzi, dýchla na mne atmosféra starého Flamenga. Úžasný český texty a poctivej bigbeat.“ A nemá strach z česky zpívaného repertoáru? „Je pravda, že čeština je hodně náročná, ale jako do všeho i tentokrát do toho jdu po hlavě,“ uzavírá.

Více informací na:
http://www.prak-rock.cz/
https://www.agenturamachackova.cz/

Koncerty PRAKu můžete objednávat na:
petra@agenturamachackova.cz