Obsahové změny na Rockovém světě

Text: Luboš Hnát a Miloš Pelikán
Foto: Archiv Rockového světa (ilustrační foto)
Publikováno: 19.  3. 2020

ROCKOVÝ SVĚT na konci ledna uveřejnil osobitě pojatou novoroční anketu, která měla u čtenářů solidní ohlas. Nyní můžeme prozradit, že předznamenala změny, jež našemu portálu snad přidají na atraktivitě. Budou především obsahové.

Omezíme reporty z běžných koncertů kapel, o kterých jsme psali opakovaně. Častěji budeme přinášet články hlavně z výjimečných „živých“ událostí, jako jsou křty jejich alb, výroční koncerty či vzpomínkově laděné události. Víc se chceme věnovat vystoupením zahraničních rockerů. Pokud jde o tuzemskou bigbítovou scénu, budeme se častěji zaměřovat na mimopražské dění, zatímco u klubů, sálů či hal v hlavním městě dáme přednost koncertům kapel, které na našich webovkách zatím měly malou či nulovou publicitu.

Přibude profilových článků. Hodláme představovat nejen samotné muzikanty, ale i zajímavé skupiny ze současnosti i minulosti. Chceme také přinášet víc recenzí desek a knih.

S příchodem kalendářního jara otevřeme rubriku, která čtenáře rozhodně nebude nudit. Jde o překvapení, tak nic víc v téhle chvíli neprozradíme…

Naopak beze změny zůstanou rozhovory Rockového světa. I nadále se můžete těšit na povídání se zajímavými lidmi, pro které je muzika životadárnou nezbytností.

Zprovoznili jsme kalendář koncertů, který bude často aktualizován. Jakmile skončí koronavirová mizérie, najdete v něm tipy na bigbítové akce, na kterých byste neměli chybět. Nepůjde však o kompletní přehled: vždyť naše webovky jsou založeny na dobrovolném úsilí několika nadšenců, kterým v žilách koluje rock. Můžete k nim patřit i vy: pokud máte chuť, napište na e-mail redakce@rockovy-svet.cz.