AC/DC Ohlašují návrat

Text: Luboš Hnát
Foto: Jaromír „Zajda“ Zajíček
Publikováno: 7. 10. 2010

AC/DC: Angus Young

AC/DC: Angus Young

Šest let od vydání alba Rock Or Bust ohlašuje australská legenda AC/DC svůj návrat na koncertní pódia a zároveň nahrávání nové desky, která by se podle všeho mohla jmenovat PWR/UP (Power/Up). Termín vydání zatím není znám.

V jakém složení se plánovaný comeback uskuteční? Ústřední postavou samozřejmě zůstane kytarista Angus Young, druhé kytary se ujme jeho synovec Stevie Young. Doplní je zpěvák Brian Johnson, který kapelu musel opustit v roce 2016 kvůli zhoršujícím se problémům se sluchem. Rytmickou dvojici tvoří osvědčení Cliff Williams (basová kytara) a Phill Rudd (bicí).

Fanoušci se tedy mohou těšit téměř na identickou sestavu, která brázdila světová pódia v letech 1994 až 2014. Jedinou výjimkou je Stevie Young, který vystřídal svého strýce Malcoma Younga, jemuž byla v roce 2014 diagnostikována demence a o tři roky později zemřel.

Není divu, že padla volba na nejmladšího z muzikantského klanu Youngů, jeho otec George Young býval členem slavných Eeasybeats a společně s Harrym Vandou produkoval několik desek AC/DC. Ostatně o tom, že je Stevie důstojnou náhradou Malcoma, jsme se mohli přesvědčit v roce 2016, kdy AC/DC vystoupili na letišti v pražských Letňanech. Tehdy s nimi zpíval Axl Rose z Guns N’Roses (report si můžete přečíst zde).

Jak bude nové album znít, není samozřejmě zatím známo. Osobně si však myslím, že žádné stylové změny nelze čekat. Vždyť kdysi na jejich adresu zazněl výrok: „Jsou pouze dvě věci na světě, na které se můžete spolehnout, tou první je, že budete vždy platit daně. Tou druhou je muzika AC/DC.“ Na to, jak silné budou nové písně, si ještě musíme nějaký čas počkat.