Východočeská Třemošnice bude hostit „Schelingerův Bousov“

Plakát - Schelingerův Bousov

Plakát – Schelingerův Bousov

Letos by se dožil 65 let český hardorckový zpěvák JIŘÍ SCHELINGER. Rodák z vesničky Bousov ležící v malebném kraji Východních a Středních Čech, pod zříceninou hradu Lichnice. V nedalekém městečku Třemošnice se 29. října uskuteční festival s názvem „Schelingerův Bousov“, na kterém budou znít Jirkovy nesmrtelné hity, a to v podání nejen Milana Schelingera a jeho bandu, ale také plzeňské formace „Hrrr na ně“ a dalších rockových kapel s vlastním repertoárem. Festival navazuje na sérii devíti ročníků, které proběhly v druhé polovině 90. let a prvních let nového tisíciletí, tehdy pod názvem Memoriál Jiřího Schelingera. Při hledání nového názvu se inspirovali názvy z minulosti jako např. Smetanova Litomyšl, Kmochův Kolín, Jiráskův Hronov a Wagnerův Bayreuth.

Původní záměr byl uspořádat jej přímo v Bousově, ale ukázalo se, že tato vesnice by na to kapacitně nestačila a bylo by to pro ní zátěží.
V průběhu večera bude starostovi Bousova předána portrétní plastika akademického sochaře Pavla Míky, která je kopií pamětní desky, která byla odhalena v Praze u příležitosti Jiřího nedožitých 60. narozenin.
Srdečně zveme na toto setkání všechny příznivce z blízkého i vzdálenějšího okolí.

Těšíme se na vás.