Revolver 66, Red Baron Band, Doors Psycho Revival

Text: Luboš Hnát
Foto: Archiv kapely Red Baron Band

Red Baron Band

Red Baron Band

Pražská hardrocková formace RED BARON BAND se po delší pauze se vrací na tuzemská klubová pódia. Její první koncert v mírně obměněné sestavě se uskuteční 23. října ve známém pražském klubu Vagon na Národní třídě. Společně s Red Baron Bandem vystoupí kapely REVOLVER 66 a DOORS PSYCHO REVIVAL.

Skupina Red Baron Band byla založena kytaristou Paulem Kowaczem v roce 1993. Od svých počátků se orientovala na klasický hard rock, jaký hrávali například Deep Purple, Led Zeppelin či Uriah Heep. Za celou dobu se v kapele vystřídalo mnoho muzikantů. Za mikrofonem se postupně objevili Jan Holeček, Mirek Jech a Monika Infernalis. Od roku 2018 se novou vokalistkou Red Baron Bandu stala talentovaná Marika Postlerová. Skupina má ve své diskografii čtyři studiová alba a v roce 2016 vydala živé CD/DVD Live in Prague. V nové sestavě Red Baron Band připravuje demosnímky pro novou řadovou desku Last Chance, z níž ve Vagonu zazní několik skladeb doplněných o písně z historie kapely.

„Koncert začne ve 20:30. Večer zahájí kratším setem česko-americká bluesrocková skupina Revolver 66 s charismatickým Brynnem Stephensem za mikrofonem. Kapela Red Baron Band odehraje pražskou premiéru s novou zpěvačkou Marikou Postlerovou. Celý večer uzavře Doors Psycho Revival, který zahraje největší hity legendární americké kapely The Doors,“ poodhaluje program Paul Kowacz.

Současnou sestavu Red Baron Bandu tvoří:

Marika Postlerová – zpěv
Paul Kowacz – kytara, zpěv
Jiří G. Rubeš – basa
Radek Horník – bicí