David Reece, ex zpěvák Accept,v Šeříkovce

Text: Martin Hanáček
Foto: Plakát


Se svou novou skupinou SAINTED SINNERS vydává  pouhý rok po úspěšném debutovém albu stejného názvu jako je název skupiny  bývalý vokalista Accept na albu Eat the Heat  David Reece 16.2.2018 další desku Back With A Vengence u labelu  El Puerto Records a vy máte možnost si kapelu poslechnout hned týden po vydání, a to v pátek, 23.2.2018, v plzeňské Šeříkovce.

Skupinu Sainted Sinners založil tento americký zpěvák s charismatickým hlasem a nadaný německý kytarista Frank Pané, který zároveň ještě drtí struny u známých Bonfire, kde David nějakou dobu za mikrofonem také působil. Rytmickou sekci tvoří basista Malte Frederik Burkert , hrající též s Ianem Paicem  a v Purpendicular, společně s bubeníkem maďarského původu Berci Hirlemanem.

„Náš cíl bylo vytvářet tvrdší, kytarově orientovaný zvuk,“ říká Frank Pané. „Věděli jsme, co chceme,určitě je slyšet, že mě o víc než na předchozí  desce obrovsky ovlivňuje Eddie Van Halen a Randy Rhoads  . Určitě je tam i ovlivnění Deep Purple, i když je tentokrát na této desce méně kláves, nežli na té předešlé. V jiných písních na desce je slyšet vliv Rainbow když v nich zpíval  R.J.Dio. Tyto vlivy jsou naprosto přirozené a nejsou plánovány.“

Klávesy na desce obsluhují hostující  Angel  Vafeiadis a losangelský klávesista Eric Ragno, který již mačkal  klapky u Alice Coopera, Paula Stanley z Kiss a u Billyho  Gibbonse ze ZZ TOP. „Jsem opravdu šťastný a spokojený s konečným výsledkem,“ shrnuje Frank Pané. “ Jsme nová kapela a je těžké být dnes uznáván mezi  všemi stovkami  nových hudebních nahrávek  vydaných  každý měsíc, takže by jsme chtěli učinit prohlášení, že Sainted Sinners  je skupina, kterou byste měli vyhledat a poslechnout si ji.“ Na koncertě bude také  prodáváno  a podepisováno nové CD, „Back With A Vengeance“ , vydané pouhý týden před koncertem. Jako předkapela vystoupí  mistři  AOR v ČR, Black  Tiger z Olomouce. Zároveň ve stejný den, tedy v pátek 23.2.2018  od 17 hodin zahrají Sainted Sinners akusticky ve středu  Plzně  v Hudebních nástrojích Houdek , Divadelní 1. Vystoupení  je  spojeno  s podpisovou akcí a prodejem nového CD. Na tuto akci je vstup zdarma.