Pražské eliminace pro festival Przystanek Woodstock 2017

Text: Lukáš Fousek

9. dubna 2017 proběhne v pražském klubu Lucerna Music Bar eliminace festivalu Przystanek Woodstock pro rok 2017, kterou pořádají nadace Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, organizátor polského festivalu Przystanek Woodstock spolu s pražskou agenturou MusicMapTV, kde se před objektivy, diváky a hlavně před porotu postaví kapely ze střední Evropy, aby svým hudebním výkonem ohromily veškeré osazenstvo.

Umělci z Česka, Slovenska a Maďarska, tak jak loni, i teď zabojují na klubové scéně o možnost zahrát si na polském Woodstocku. Vše, co kapela musela udělat k přihlášení se do 1. kola soutěže, bylo odeslat svá CD s vlastní tvorbou do centrály MusicMapTV.

Celkově se v roce 2016 do eliminací v Praze přihlásilo 76 hudebních skupin a v letošním roce to bylo 131. V minulém roce si účast na Woodstocku v pražských eliminacích vybojovaly kapely Denoi /CZ/, Barbar Punk /CZ/ a Bod Omylu ze Slovenska. Nyní se v jejich stopách pokusí držet kapely: IDIO & IDIO (vítězové SL 2016), COX & VOX (finalisté SL 2016), CZECH IT, PROJEKT PARABELUM, PEARLY SECONDS, FISH FACE, HANTA, kapela EDGAR ze Slovenska a maďarští LEADER KILLS. O skvělou podívanou během eliminací se postarají rodáci z Prahy kapela THE SNUFF, která si na vlastní kůži zažila atmosféru hlavní stage na Przystanku Woodstock 2016 a pětičlenná metalcorová kapela ze Švédska THE UNGUIDED, která do Lucerny přinese trochu drsné severské atmosféry.

Open Air festival Przystanek Woodstock je bezplatný. Návštěvníci festivalu si můžou rozložit svoje stany, či vzít sebou vlastní jídlo i pití. Festival s hlavními myšlenkami „Dělejte si, co chcete“ a „Hrajeme do konce světa a o jeden den navíc“ byl International Industry Of Music Awards vyhlášen za nejhezčí festival na světě. Jeho hlavní organizátor Jurek Owsiak byl v roce 2015 v Los Angeles vyhlášen za nejlepšího promotéra světa.