Komunál po 25 ranách bičem vyráží na první Best of tour!

Text: Pepíno Sodomka
Foto: archív kapely Komunál

Stále populárnější rocková kapela Komunál z Chlumce nad Cidlinou loni oslavila 25 let své existence, k čemuž vydala i výborné, zatím poslední řadové album 25 ran bičem. Jako vstup do dalšího čtvrt století nachystala pro početný zástup svých věrných fans první samostatné turné, které zahájí v sobotu 6. října v Pěnčíně u Turnova. Jeho hostem bude kapela De Bill Heads.

K zahájení turné skupina nahrála novou píseň Zapalte nás, k níž právě dotočila klip spolu s fanoušky. Na jeho zveřejnění se můžeme těšit ještě před zahájením turné.

Komunál hrající ve složení Luboš Suchánek (zpěv), Radek Plachetka (kytara), Jarda Bárt Novák (klávesy), David Hlaváček (bicí), Pavel Erny Hanuš (kytara) a Filip Litera (baskytara) si již dávno získal srdce rockových fans i za hranicemi svého regionu a patří k nejoblíbenějším kapelám u nás. Na všechna jejich vystoupení míří z celé země početné davy věrných příznivců všech věkových kategorií, kteří do slova Komunálem žijí. Dá se říct, že tahle kapela je jejich život. Pokud se někomu toto tvrzení zdá přehnané, stačí na některé vystoupení téhle skupiny vyrazit, přesvědčíte se sami.

Komunál

Komunál

Proč se vlastně Komunál stává pro mnoho lidí fenoménem a srdeční záležitosti? Myslím, že pro pravdu není třeba chodit daleko. Jejich muzika má náboj a v jejich textech se nejspíš najde každý z nás. Jejich songy vyprávějí o životě v jeho plné nahotě, jak o tom hezkém, tak o bolestech, které prožíváme. Navíc kapela po hudební stránce perfektně šlape a punc opravdové rockové kvality jí dodává zpěv Luboše Suchánka, kterého si dovolím bez přehánění zařadit mezi dnešní nejlepší rockové zpěváky v Česku. Navíc jde o opravdu srdečného člověka, který si váží každého fanouška, což lze samozřejmě říct o všech dalších členech skupiny.

Z jejich vystoupení každý odchází s pocitem krásně prožitého večera a hlavně nabitý pozitivní energií a pocitem, že fakt stojí za to žít. A o to hlavně v muzice jde.

Komunál

Komunál

Takže i já osobně se moc těším, až se při podzimním turné zařadím do řad „Komunálního klanu“ a nechám si zaručeně parádně „dobít baterky“. Na Best of tour čus bigbítus!