Gregg Allman (1947 – 2017)

Foto: Internet

Gregg Allman

Gregg Allman

V sobotu 27. 5. zasáhla rockový svět další smutná zpráva. Ve věku pouhých 69 let zemřel jeden z rockových pionýrů GREGG ALLMAN.

Gregory Lenoir Allman se narodil 8.12.1947 v Nashvillu ve státě Tennessee. Ačkoliv s muzikou začínal již na začátku šedesátých let, jeho hudební kariéra se naplno rozjela až v roce 1969, kdy se svým bratrem, kytaristou Duanem Allmanem, založil kapelu The Allman Brothers Band. Kapela se vedle Lynyrd Skynyrd stala jedním z nejvýraznějších představitelů jižanského rocku. Kapela měla všechny předpoklady k úspěšné kariéře, bohužel v roce 1971 se při motocyklové havárii zabil Duane Allman a rok po něm na téměř stejném místě zahynul také baskytarista kapely Berry Oakley. Po jejich smrti se Gregg Allman vydává na sólovou dráhu a v roce 1973 vydává své debutové album „Laid Back“, které obsahovalo asi největší Allmanův hit „Midnight Rider“. V roce 1975 dochází k rozpadu The Allman Brothers Band a Gregg dále pokračuje ve své sólové kariéře s kapelou Gregg Allman Band. K prvnímu reunionu Allman Brothers dochází v roce 1979 a v tomto období vydávají úspěšný singl „I’m No Angel“ (1987). K opětovnému přerušení činnosti Allman Brorthers dochází v roce 1988. Ale už o rok později se kapela znovu schází tentokrát již ke svému trvalému comebacku.

Gregg Allman byl zpěvák s nezaměnitelným hlasem, patřil také k nejlepším hráčů na ‚hammondky‘ model B-3.  Svou hrou ovlivnil Gregg nespočet vynikajících hráčů. Gregg Allman odešel do jižanského nebe 27.5.2017.