Dan Horyna a Merlin – 30 roků kouzelníků rocku!

Text: Pepíno Sodomka
Foto: archív Dana Horyny

Nestárnoucí živel Dan Horyna se chystá se svojí věrnou kapelou Merlin oslavit 30. výročí existence na naší rockové scéně. Skupina na ní rozhodně zanechala výraznou stopu.

Dan si rozhodně nepotrpí na monstrózní akce nebo oslavy, proto stejně jako své 60. narozeniny i výroční koncert své kapely nasměroval do pražského klubu Vagon. Uskuteční se tam ve čtvrtek 11. října od 20.30 hod. Hostem večera bude Doctor Victor, pro mnohé rockové fans jistě hodně známé jméno. Jejich řízný rock zaujal v roce 2017 i velikány AC/DC, kteří si je vybrali za předkapelu pro český koncert v rámci turné Rock Or Bust.

„Zeppelin“, jak se Danovi právem říká, se dle mého názoru vymyká přírodním či pozemským zákonům. Kromě záslužné pomoci bližním, kdy pracuje jako psychoterapeut, zpívá nejen s Merlinem, ale rovněž i ve znovuzrozeném Vitacitu, což vzhledem k množství jeho dalších zájmů a aktivit může obyčejný smrtelník těžko pochopit. Přesto z něj vždy vyzařuje až neuvěřitelná pozitivní energie a už jeho přítomnost navodí pocit, že všechno zlé kolem nás zmizelo a svět funguje přesně tak, jak má.

Dan Horyna & Merlin

Dan Horyna & Merlin

Pokud se chcete přesvědčit o tom, že věk je fakt jen pouhé číslo a rockeři prostě nestárnou, vyrazte na Danův koncert. Asi největší hit Merlinu, song Nevada, sice vypráví o rozžhaveném písku na poušti, ale domů určitě půjdete jako polití živou vodou. A o to nám všem snad jde, ne?!

Popřejme tedy čarovnému rocku Merlina ještě mnoho let i parádních skladeb. Na shledanou v říjnu ve Vagonu!

Merlin

Merlin