Bigbeat de Luxe

Upoutávka - Bigbeat de Luxw   Foto: Leták

V pondělí 24. 11. 2014 se Praha stane svědkem naprosto mimořádného koncertu. Na jednom pódiu spolu totiž vystoupí legendy Českého, Slovenského a Polského rocku. Pod názvem Bigbeat de Luxe se sejdou: Vladimír Mišík, Radim Hladík, jako reprezentanti domácí scény, Pavol Hammel a Marián Varga budou zastupovat Slovensko, Polsko zase vysílá frontmana legendární skupiny SBB Józefa Skrzeka.

Dočkáme se tedy opětovného spojení tria Hammel, Varga, Hladík, pod jehož hlavičkou byly vydány desky „Zelená pošta“ (1972) a „Na II. programe sna“ (1976), můžeme se tedy těšit na živé provedení skladeb z těchto vydařených alb, které u nás bez nadsázky patří do rockové čítanky. Navíc se dočkáme také vystoupení Vargova Collegia Musica doplněného o jeho někdejšího člena Pavola Hammela.

Duo Vladimír Mišík & Radim Hladík zase slibuje obnovení Blue Effectu se dvěma nejdůležitějšími členy jejich historie. Slyšet hity jako „Slunečný hrob“, „Blue Effect Street“ nebo „Paměť lásky“ v podání obou hlavních protagonistů bude jistě mimořádný zážitek.

Kdysi se Radim Hladík vyjádřil, že ho svého času strašně lákalo založit kapelu s Józefem Skrzkem. Nyní spolu stanou na jednom pódiu, a kdo ví možná, že i tu kapelu založí. Každopádně se myslím můžeme těšit na velmi zajímavé jamování a snad i několik skladeb od SBB.

Večer tedy slibuje naprosto mimořádný zážitek, který se už víckrát nemusí opakovat. Pokud jste pamětníky a milovníky staré dobré rockové školy, rozhodně si nenechte tento koncert ujít.