Rockový svět oslaví šesté narozeniny na Klamovce

Text: Jiří Olszar
Foto: Kateřina Smid

Blues Amplified: Jindřich Musil, Josef Havlíče a Jan Holeček

Blues Amplified: zleva – Jindřich Musil, Josef Havlíček a Jan Holeček

Internetový magazín ROCKOVÝ SVĚT oslaví 3. listopadu 6 let od svého založení. Na koncertě, který se bude konat v zahradní restauraci Klamovka, vystoupí kapela JANOVEC & ČILIMNÍK z Ronova nad Doubravou a pražská parta BLUES AMPLIFIED.

„Po loňském úspěchu oslavného koncertu v klubu Vagon jsem se rozhodl uspořádat podobnou akci i letos,“  říká Luboš Hnát, zakladatel a vůdčí postava Rockového světa. Volbu vyhlášené hospody v pražských Košířích vysvětluje takto: „Hledání bylo trošku složitější. Poté co jsme se nedohodli na uspořádání akce v Kutné Hoře, vyšli nám vstříc na Klamovce. Jsem přesvědčen, že tohle místo má jedinečnou atmosféru a je vhodné pro bigbítovou oslavu.“

Stejně jako vloni zahraje kapela Janovec & Čilimník, která si zcela získala publikum ve Vagonu. V jejím repertoáru se objevují osvědčené hity takových mistrů jako Tom Petty, Joe Cocker či Stevie Wonder. Z tvorby českých rockerů budou ke slyšení písně Vladimíra Mišíka či Petra Kalandry.

Janovec & Čilimník: Zleva: Jan Jaroš - Břetislav Oliva a Evžen Lebduška

Janovec & Čilimník: zleva – Jan Jaroš – Břetislav Oliva a Evžen Lebduška

Bluesrockovou skupinu Blues Amplified založili kytarista Jindřich Musil spolu se zpěvákem a multiinstrumentalistou Janem Holečkem, který v ní hraje na baskytaru. Na bubenickou stoličku usedl Dan Hubáček. Tato trojice spolu natočila debutové CD Space Shuffle (2018) a následně Dana vystřídala legenda československého bigbítu: matador Josef Havlíček. V Klamovce se ovšem za bicí soupravou objeví zkušený Pavel Razím (Framus Five, ASPM).

V sále bude k vidění improvizovaná výstavka fotografií, která připomene výbornou rockovou fotografku Áju Dvořáčkovou, která v srpnu náhle zemřela. „S Ájou jsem poslední tři roky spolupracoval, její odchod pro mě byl velkou ranou, která stále bolí. Je proto logické, že představíme několik jejích snímků,“ říká Luboš Hnát.

Celý večer zahájí ve 20 hodin kapela Janovec & Čilimník, která bude hrát asi hodinu. Po krátké přestávce už bude pódium patřit Blues Amplified. „Bude to skvělá rocková jízda. Přijďte se do  Klamovky přesvědčit, vstupné je dobrovolné,“ zve tvůrce Rockového světa.