The Agony

27. 4. 2017 – Klub Vagon, Praha
Foto: Libor Kratochvíl

The Agony

The Agony

Je to neuvěřitelné, ale už čtyři roky existuje ženská heavy-rocková kapela THE AGONY. Holky jako každý rok uspořádaly svůj narozeninový koncert, který se – jako každý rok – konal v pražském klubu Vagon. A protože kapelu od samého počátku bedlivě sleduji, nemohl jsem na tomto výročním koncertě chybět.

Ani na okamžik jsem nepochyboval, že by si holky pro svůj narozeninový koncert nepřipravily něco speciálního. Ostatně leccos napovídal už výčet pozvaných hostí, který byl s mírným předstihem oznámen. Koncert byl asi ve čtvrt na deset odstartován novější písní „Radio Silence“, kterou se zdráhám označit za úplnou novinku, neboť holky ji už nějakou dobu na svých koncertech hrají. Reakce publika dokázala, že písnička na lidi neuvěřitelně zabírá. Rozjezd koncertu se tedy povedl a holky tak mohly přeřadit na vyšší rychlostní stupeň. Nicméně The Agony si několik novinkových písní přeci jen přichystaly. Mezi nimi byly  „Midnight Destruction“ a „Prague City“ – pojednom poslechu těžko můžu novinky hodnotit, obě budou na připravovaném CD „689“. Z těch starších nemohly nezaznít provařené hity jako „Waiting“, nebo „Give it to Me“ a další pecky z první desky „Dirty and Dangerous“. Jsem za ta léta už zvyklý, že holky do všech svých koncertů dávají spoustu energie, ovšem to, co předváděly tentokrát, jsem snad ještě neviděl. Jejich výkonem se nechalo strhnout i publikum a energii, která přicházela z pódia, poctivě vracelo. Přišel čas, aby na pódium byli pozváni hosté, kteří nakonec dorazili v mírně obměněné sestavě, než bylo původně avizováno. Takže kdo  nakonec přišel holky podpořit? Předně to byl výborný zpěvák a velká osobnost Dan Horyna, dále bubenická legenda Pepa Havlíček a pogratulovat přišel i Petr ‚Herr‘ Miler z kapely Debustrol. Když k tomu připočítám, že, pokud se nemýlím,  se v publiku objevil i Ivan Hajniš z Primitives Group, tak musím konstatovat, že se ve Vagonu sešla opravdu vybraná společnost. Po nezbytné narozeninové gratulaci měly The Agony připraveno další obrovské překvapení: na bubenickou stoličku usedl Herr Miler, aby si s holkama zahrál jedinou česky zpívanou písničku – prehistorickou „Živel“, kterou na koncertech The Agony hned tak neuslyšíte, a už vůbec ne s chlapem za bicíma.

The Agony

The Agony

Ani na tomto koncertě nemohl chybět asi největší hit The Agony „T. W.S.“. Oproti jiným koncertům jsem musel ocenit komunikaci s publikem, o kterou se střídavě staraly kapelnice Niky Kandoussi a basačka Kejtý Skejtý. Obě publikum popichovaly nejrůznějšími fórky a publikum se rádo nechalo strhnout, čímž gradovala skvělá atmosféra koncertu. Na programu byly ještě dvě nové písně, a sice „Secrets“ a „Switch“  – a opět obě dvě zafungovaly více než báječně. Při pohledu na hodinky jsem ke svému úžasu zjistil, že koncert v tomhle strhujícím tempu trvá bez přestávky už téměř dvě hodiny. Divil jsem se, jak to holky mohly vydržet. Ale i ten sebepovedenější koncert jednou skončí, a tak kapela odehrála poslední písníčku „Rockin‘“. Jenže s tím se slušně zaplněný Vagon nesmířil, a tak se holky po malé odmlce na pódium vrátily, aby jako přídavek daly k dobru ještě tři písně ze své první desky. I to však bylo nadšenému publiku málo, a tak si ještě vynutilo opakování novinky „Midnight Destruction“, po které již pódium definitivně osiřelo.

Narozeninový koncert mají tedy The Agony za sebou. A mě nezbývá než napsat, že se koncert neuvěřitelně povedl. Pokud bude kapela dál hýřit stále stejnou energií, máme se v příštích letech na co těšit.