NÁROĎÁK POWER FEST

18. 9. 2020 – Jaroměř
Text: Miloš Zubr
Foto: Veronika Špundová
Publikováno: 30. 9. 2020

Metalový festival NÁROĎÁK POWER FEST, který byl původně plánován na termín 18.4.2020. Z nám známých důvodů se však nemohl konat. Po vlně prvních uvolnění jsme zvolili nový termín a ten byl také s osmnáctkou. Festival však neměl na růžích ustláno, během léta doznala změn sestava kapel, a to několikrát. Nakonec na něm vystoupily tyto kapely.

SEVEN
Českobudějovická heavy metalová formace okolo fenomenálního kytaristy Honzy Kirka Běhunka za mikrofonem se skvělým Jirkou Kombercem přinesla fanouškům nezapomenutelný zážitek. Zazní písně nejen z aktuálního alba Můry.

Seven

Seven

POWER 5
Oficiálně oznamují novou desku, která vyjde v únoru 2021. V ten samý měsíc skupina oslaví 25 let činnosti a k tomuto výročí se bude deska vztahovat. A v Nároďáku si kapela udělala takovou malou generálku na oslavu.

Power 5

Power 5

DANGAR SIX
Jablonecká hard&heavy banda, která už začíná být v Nároďáku stálicí. Aktuálně pracují na nové desce.

Dangar Six

Dangar Six

TINNITUS
Tato hradecká kapela brázdí východočeská pódia již čtyři roky. V letošním roce, navíc po nahrání debutového alba, dochází v kapele k personálním změnám. Do kapely přichází na post zpěváka a kytaristy Miloš Koblmuller. Miloš se v jedné kapele opět potkává s baskytaristou Petrem Firmanen, a to po deseti letech. Kapele její nová tvář a směr velmi prospěl. Na podzim se chystají do studia a můžeme se zřejmě těšit na jejich EP.

Tinitus

Tinitus

VĚTRACÍ ŠACHTA
Skupina Větrací Šachta pochází z Hořic. Kapela byla založená někdy v roce 2016, ale důležitý rok byl až následující, kdy začali aktivně hrát a zdokonalovat jejich um (třeba si koupili nástroje). Začínali na underground punku, ale časem zjistili, že je to moc netáhne, a tak muziku posouvali tvrdšími směry, jako například Thrash a Death metal.  Za sebou mají desítky koncertů po České republice, hlavně tedy v Královehradeckém kraji.

Větrací šachta

Větrací šachta

Formace prošla už řadou personálních změn, hlavně na postu basáka se vyměnili už čtyři hudebníci. Ovšem teď již delší dobu hrají v stálé sestavě a to zpěv, kytara, baskytara a bicí. V současné době pracují na nahrávání alba, které se pomalu, ale jistě už rýsuje na světlo.